McTominay geleceğini emanet etti!

Scott McTominay, Haziran 2025’e kadar kendisini Manchester United’da tutacak yeni bir sözleşmeye imza attı. İmzalanan yeni sözleşmede bir yıl opsiyon seçeneği de bulunuyor.

Alt yaş kategorileri sayılmaksızın Manchester United formasını 75 kez terleten McTominay, 2017 yılında Arsenal karşısında ilk kez A takım formasını giymişti. Manchester United altyapısının ürünü olan genç İskoç yeni sözleşmesini imzalamasının ardından açıklamalarda bulundu. McTominay, “Şu anda düşünecek çok şeyimiz olduğunu bilsem bile, bu sözleşmeyi imzalamaktan ve bu ekibin bir parçası olmaktan dolayı mutluyum” dedi.

Sözlerinde devam eden McTominay, “Bildiğim tek gerçek bu kulübün kapısından geçtiğim her gün bağlılığım artıyor. Sahada olduğum sürece elimden gelenin fazlasını vermek için çaba gösteriyorum. Benim şu an burada olmamı sağlayan kulüp yönetimine ve antrenörlerime minnettarım, temelinde bana olan inançları bulunuyor. Bu sezon umarım hedeflerimize ulaşabiliriz” diye konuştu.

Genç oyuncunun sözleşme yenilemesini değerlendiren Ole Gunnar Solsjkaer ise, “Scott takıma katıldığımdan beri çok iyi bir performans gösterdi ve orta sahamızın hayati bir parçası oldu. Oyuna kararlılık, azim ve beceri getiriyor ve Scott’ın niteliklerinin önümüzdeki yıllarda kadro için önemli olacağını biliyoruz. Akademimiz her zaman bu kulübün temel taşı olarak kalacak, Scott’ın neler yapabileceğini tahmin edebiliyoruz. Önümüzdeki yıllarda devam eden gelişimini görmek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment