McTominay, “Donny’nin zamanı gelecek”

Manchester United orta sahası Scott McTominay, takım arkadaşı Donny van de Beek’e övgüler yağdırdı. İskoç orta saha açıklamalarında Hollandalı takım arkadaşının yakında daha fazla süre alacağından emin olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz transfer döneminde 35 milyon sterlin karşılığında Ajax’tan transfer edilen Donny van de Beek, şu ana kadar takımı adına 2 kez ilk onbir başlama şansı buldu. İlk kez Carabao Kupası’nda Luton’a karşı maça direkt başlayan genç oyuncu, hafta içi oynanan Şampiyonlar Ligi maçında ise ikinci kez ilk onbir başlama fırsatı buldu.

Donny van de Beek’in transfer oluşundan bu yana gösterdiği performanstan etkilendiğini belirten Scott McTominay, takım arkadaşının zamanının geleceğini söyledi. McTominay, “Donny van de Beek iyi bir birey ve parlak bir futbolcu. Onun antrenmanlarda ne kadar çok çalıştığını ve sert idmanlar geçirdiğini biliyorum. Onun yakında formayı kapacağından eminim. Daha fazla süre alacağı günler yakında gelecek. Onunla biraz konuştum ve o çok iyi bir çocuk. Kendini her gün zorlamayı seviyor ve her zaman mutlak maksimuma ulaşıyor. Gerçekten iyi bir oyuncumuz var ve gerçekten iyi bir insan. Onu görünce bunları düşünüyorsunuz” diye konuştu.

Kendisi gibi orta sahada forma bekleyen oyuncular hakkında da konuşan McTominay; “Açıkçası Fred’in müthiş bir oyuncu olduğunu hissediyorum ama bizde aynı zamanda Nemanja Matic ve Paul Pogba da var. Vay be, orta sahada gerçekten sonsuz seçeneklerimiz var. Orta sahada Bruno Fernandes’i de oynatabilirsiniz. Orta sahadaki oyuncularla ilgili olarak, Nemanja çok tecrübeli ve onunla oynarken rahat hissediyorum, ancak her biriyle oynamaktan keyif alıyorum. Hepsinin bunu söyleyeceğinden eminim. Bu şekilde ileriye doğru gittiğimizin farkındayız” dedi.