McGinn yeni sezon için sabırsızlanıyor!

Aston Villa‘nın başarılı orta saha oyuncusu John McGinn, 2021/22 sezonu için hem kendisinin hem de kulübünün beklentileri hakkında olumlu hisler beslediğini söyledi.

Aston Villa’nın resmi kanalına düşüncelerini paylaşan McGinn, geçtiğimiz sezonu EURO 2020’nin sona ermesiyle hem Aston Villa hem de ülkesi adına toplamda 51 maç oynayarak tamamladı. Zaman kaybetmeden takımıyla antrenmanlara başlayan ve yeni sezona hazırlanan 26 yaşındaki oyuncu, gelecek sezon için beslediği olumlu hisler hakkında konuştu.

Geçtiğimiz sezonu değerlendirerek sözlerine başlayan John McGinn, “Sakatlık sorunlarımın üstesinden gelmeye çalışıyordum ve çok şükür şimdi hepsi bitti, her zaman daha iyi olmaya çalışıyorum. Genel olarak iyi bir sezon geçirdiğimi hissediyorum, ancak kesinlikle geliştirilecek birçok şey var. Takıma neler getirebileceğimi biliyorum ve bu süreç, teknik ekiple birlikte çalışmakla ilgili. Bunun bir parçası olmak harika, kulüp doğru yönde ilerliyor. Bodymoor’a geri döndük ve yaptıkları değişiklikler farklı bir yenilik kattı. Yapılan yenilikler ve farklılıklar sadece iyi yönetilen ve doğru yönde giden uygun bir kulüpte olduğunuzu hissettiriyor” dedi.

Bu yaz yapılan transferlerle daha da güçlü bir kadroya sahip olduklarını belirten McGinn, transferlerin devam etmesini istedi. McGinn, “Avrupa’ya giden takımların yeni şeyler inşa etmesi gerekti ve geçmişe baktığımızda transfer dönemlerinde büyük kayıplarımız oldu. Artık iyi yaşlara gelen oyuncularımız var. Önümüzdeki yıllarda Villa’da olacağız ve umarım daha fazla Premier League maçı kazanacağız. Kazandıkça daha deneyimli olursak, takımı lig tablosunda daha yukarılara taşıyabiliriz. Umarım kadroya iyi isimleri eklemeye devam edebiliriz ve birinci sınıf oyuncular alabiliriz çünkü burası insanların gelip futbol oynamak istediği bir yer. Her şey çok olumlu ilerliyor. Yeni sezon için doğru hedefler ve doğru planlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

Jack Grealish’i 100 milyon sterlin karşılığında isteksizce Manchester City‘e kaptırmaya hazırlanan Aston Villa, şu ana dek Emiliano Buendia, Ashley Young, Leon Bailey ve son olarak Danny Ings gibi değerli isimlerle kadrosunu güçlendirdi. Aston Villa’nın Jack Grealish transferinin ardından daha büyük transferlere imza atması bekleniyor.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/