Matip: “Kendimize güveniyoruz”

Gelecek hafta Anfield’da Liverpool ve Everton karşı karşıya gelecek. Joel Matip, Everton’un kaliteli bir takım olduğunu ancak takımının Merseyside derbisinde galip geleceğini söyledi.

Liverpool lider Manchester City’nin 2 puan gerisinde 33 puanla ikinci sırada yer alırken, Everton ise 22 puanla altıncı sırada bulunuyor. LFC Vakfı ve Everton Topluluğu tarafından gençlere yönelik düzenlenen derbi maçı etkinliğinde Sky Sports’a konuşan Matip, “Şu anda yolumuzda ilerliyoruz ve devam etmeye çalışacağız, ancak önümüzde uzun bir sezon var. Kaliteli oyunculara sahipler, bu net bir oyun olmayacak ama biz olumluyuz, son maçlardan dolayı kendimize güveniyoruz.” dedi.

Liverpool, çarşamba günü PSG ile Şampiyonlar Ligi arenasında karşılaşacak. Savunma oyuncusu, Şampiyonlar Ligi maçındansa Merseyside’daki herkesin pazar günü oynanacak maçı beklediğini söyledi. Matip, “Böyle bir şehirde derbi büyük bir anlam ifade ediyor. Şehirde sadece Kırmızılar veya Maviler var, şehirdeki herkes için zor bir oyun olacak. Birçok insan sizinle derbi hakkında konuşuyor. Bu maçtan önce özel bir hafta ve herkes onu anı düşünüyor.” diye söyledi.