Martinez, “Yeni bir meydan okumaya hazırım”

Emiliano Martinez, Arsenal’den Aston Villa’ya transferini tamamlamasının ardından yeni bir meydan okumaya hazır gözüktü. Başarılı eldiven Aston Villa’nın resmi kanalına düşüncelerini belirtti.

Arjantinli kaleci, Arsenal ile 2019/20 sezonunu olağanüstü bir şekilde sonlandırmasının ardından dört yıllık bir anlaşma ile Villa Park’a geldi. Beklenen transferin ardından Villa TV’ye açıklamalarda bulunan Martinez, “FA Cup ve Community Shield’ı kazandığımda, aileme yeni bir meydan okuma zamanı geldiğini söyledim. Dean Smith beni neden burada istediğini, kulüpten istediği süreci ve aynı zamanda oyun tarzını açıkladı, bu yüzden buraya gelmeye karar verdim. Aston Villa bana bu fırsatı verdiği sürece, oyun tarzına güveniyorum ve gerçekten iyi bir sezon geçirebileceğimize inanıyorum. Her zaman ailemle birlikte karar veririm, görüş isterim ve hepsi Villa hakkında iyi şeyler söyledi. Her zaman içgüdülerimi takip ediyorum ve buraya gelme konusunda hiç şüphem yoktu” diye belirtti.

Martinez’in transferini yorumlayan Aston Villa patronu Dean Smith ise oyuncunun takıma katılmasından dolayı mutlu olduğunu vurguladı. Smith, “Yeni kalecimiz Emiliano Martinez’in imzalamasından dolayı çok mutluyuz. Arsenal’in onu ne derece bir önemle aldığını biliyoruz ve geçen sezon olağanüstü performansları sonucu iki kupa kazandılar. Bu fırsatı gördüğümüzde Emıliano’ya odaklandık çünkü henüz zirveye ulaşmamış, uzun vadede önemli bir oyuncu olabilecek birinci sınıf bir kaleci satın almak nadir bir şeydir. Onun burada olması bizim için büyük bir mutluluk kaynağı” ifadelerini kullandı.