Martial: “Varane için zamana gerek yok!”

Manchester United‘ın dokuz numarası Anthony Martial, milli takımdan arkadaşı Raphael Varane’nin United’a transferini değerlendirdi. Martial, Manchester United’daki ilk maçına çıkmaya hazırlanan Raphael Varane için heyecanlı olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Leeds United maçı öncesi Old Trafford’a ayak basan ve taraftarlara tanıtılan Raphael Varane hakkında konuşan Martial, Fransız arkadaşı için oldukça sevinçli olduğunu belirtti. Fransa milli takımı için son yıllarda Varane ile düzenli olarak oynayan ve antrenman yapan Martial, yeni transferin Premier League futboluna da ekstra katkı sağlayacağını savundu.

Manchester United’ın resmi sitesine açıklamalarda bulunan Anthony, “Varane’yi zaten yakından tanıyorum. Jadon ve Raphael, iki harika transfer yaptık ve ikisi de bizim için çok değerli. Raphael’in sahip olduğu beceriler, tecrübesine ek olarak takımımıza çok şey katacak diye düşünüyorum, bu yüzden sahip olduğumuz bu iki yeni oyuncudan gerçekten çok memnunuz. Varane önemli bir oyuncu. Varane’nin yeni ortamına uyum sağlamak için çok fazla zamana ihtiyacı olacağını düşünmüyorum, ancak ihtiyaç duyabileceği küçük bir yardım veya tavsiye için onun her zaman yanındayım. Çok büyük tecrübeye sahip, Real Madrid’deki kariyeri ve Fransa milli takımında kazanan bir oyuncu oldu, bu yüzden tüm gücünü ortaya koyacağına eminim. Çünkü gerçekten zirvede. Takım olarak işlerin United’da onun için iyi gideceğini biliyoruz” dedi.

Martial ile birlikte yeni transfer hakkında görüşlerini belirten diğer bir isim ise Harry Maguire oldu. Savunma partneri hakkında konuşan Maguire, “O olağanüstü bir oyuncu ve bunu sayısız yılda ve kazandığı kupalarla kanıtladı. O gerçek bir lider, bir kazanan ve onunla beraber olmak inanılmaz olacak. Etrafındaki herkesi geliştirmek için seçenekler sunacaktır, rekabet açısından gerçekten önemli. Bu kulüpte mükemmel defans oyuncularımız var ve o da bu kadroya dahil oluyor. Harika uluslararası oyuncularımız var ve takım için bir artı daha olacak. O inanılmaz bir oyuncu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.manutd.com/