Martial, United ile devam dedi!

Antony Martial, kendisini 2024 yılına kadar kulüpte tutacak olan sözleşmeye imza attı. Oyuncunun yeni anlaşmasında 1 yıl da opsiyon bulunuyor. Sky Sports News, imzanın duyurulmasından sonra Fransız yıldızın haftalık ücretini 250.000 £ olarak belirtti.

Martial’in mevcut anlaşması opsiyonu kullanılmaması durumunda bu sezon sonu sona erecekti. Geçtiğimiz Ekim ayında Manchester United’ın yeni teklifini reddeden genç oyuncu Mourinho döneminde sıkıntılar yaşıyordu. Solskjaer’in takımın başına geçmesiyle form grafiğinde artış gösteren Kırmızı Şeytanlar istediğine ulaştı ve Martial’i ikna etmeyi başardı.

Yeni sözleşmesinden sonra açıklamalarda bulunan Martial, “Bu kulüpte geçirdiğim zamanı çok seviyorum. Takıma katıldığım günden beri kendimi bu ailenin bir parçası gibi hissetmeye başladım. Taraftarlarımızın sıcaklığı ve sevgisiyle bunu başardım. Ole’ye ve ekibine, bana olan inançları ve oyunumu bir sonraki seviyeye götürmeme yardım ettiği için teşekkür ediyorum. Bu kulüp tamamen ödül kazanmakla ilgili ve bir sonraki ödülün o kadar da uzakta olmadığından eminim” dedi.

Geçtiğimiz yaz Mourinho ile aralarında geçen olayların ardından kulüpten ayrılma kararı alan Martial, Portekizli menajerin kulüpten ayrılmasıyla kendi toplamış durumda. Ayrılma gerekçesi olarak takımın kendisini ekibin önemli bir üyesi olarak görmediğini öne süren Fransız oyuncu yeni menajeriyle bu fikrinden geri döndü.

Martial, bu sezon hem Mourinho hem de Ole Gunnar Solskjaer’in yönetiminde, United için 24 Premier Lig karşılaşmasının 22’sinde ilk 11 olarak sahaya çıktı. Rakip fileleri 8 kez sarsan Martial United’ın tekrar dirilişinde önemli bir rol aldı.

Oyuncunun sözleşmesini uzatmasından dolayı mutlu olan Solskjaer oyuncuyu değerlendirdi. Solskjaer, “Anthony, herhangi bir antrenörün birlikte çalışmak isteyeceği doğal yetenekli oyunculardan biri. Genç bir adam için, olağanüstü yeteneklere sahip. Önünde heyecan verici bir geleceği olan oyuncu. Onu iyi yapan iyi bir futbol beynine sahip olması. Burası, Anthony’nin gelişimini birinci sınıf ilerletmesi için mükemmel bir kulüp ve hepimiz uzun vadeli bir anlaşma imzaladığı için mutluyuz” diye konuştu.