Martial, “Rashford ile aramızda rekabet yok”

Geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla Manchester United için önemini bir kez daha hatırlatan Anthony Martial, takım arkadaşı Marcus Rashford ile arasında bir rekabet olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz sezon, 2010/11 sezonundan bu yana ilk kez bir sezonda iki Manchester United oyuncusu 20 gol barajını geçmeyi başardı. Martial, Rashford’dan bir gol fazla atarak takımının en golcü oyuncusu oldu. Inside United dergisine açıklamalarda bulunan yetenekli isim takım arkadaşı ile sorun yaratacak bir rekabete sahip olmadıklarını vurguladı. Martial, “Özellikle değil. Sadece birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz. Marcus ile beş sezondur birlikte oynuyoruz ve bu yüzden harika bir ilişkimiz var, gayet iyi anlaşıyoruz. Bu harika bağımızın olması bizim için gerçekten olumlu. Örneğin bazen gol pozisyonu yaratmanın zor olduğu maçlar oluyor ve şut çekmek zorlaşıyor ama onun yanımda olduğunu biliyrum, onun gol atmasını istiyorum. O da benim için aynı şeyi yapıyor, görüyorsunuz. Biz her zaman sadece gol atmaya odaklanmıyoruz. Takımın kazanması için her zaman elimizden gelen her şeyi yapacağız, yani eğer o benden daha iyi konumdaysa veya ben ondan daha iyi bir konumdaysam, topu her zaman birbirimize vereceğiz demektir. Sağlıklı bir rekabet var, ancak en büyük şey birbirimize olumlu yaklaşmamız” dedi.

Sözlerine takımın bir diğer genç yeteneği Mason Greenwood’u değerlendirerek devam eden Martial, “Mason hakkında beni etkileyen şey etkili ve teknik olması. Ne zaman kaleye şut atsa gol attığı hissine kapılıyorum! Çalışmayı sürdürmek ve bu üçlünün birlikte nasıl çalıştığını mükemmelleştirmek için her şey bize bağlı. Başka oyuncular kadroda bir yer elde etmek için gerçekten zorluyorlar. Dediğim gibi, oyunlarımızı oynayabilmek ve kazanabilmek için devam etmeliyiz; iyi performans göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.