Marsch: “Onu zorlamak istiyorum!”

Crystal Palace maçı hazırlıklarını sürdüren Leeds United patronu Jesse Marsch, düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Ligin sonunda karşılaşacakları zorlu fikstür hakkında Jesse Marsch: “İnanılmaz zorluklar geliyor. Benim odak noktam Pazartesi günkü üç puanın ne kadar önemli olduğu değil. Crystal Palace inanılmaz bir sezon geçirdi, çok sayıda tehlikeli oyuncuya ve gerçekten iyi bir koçlara sahipler. Deplasman olarak oynamak için zor bir yer. Görebilirsin her gece inişli çıkışlı işler oluyor. Yapmamız gereken tek şey kendimize odaklanmak ve bize üç puan alma şansı veren bir performans sergilemek. Başka kimse umurumda değil.”

Patrick Vieira hakkında Jesse Marsch: “MLS’e gittiğinde hepimiz heyecanlandık ama ondan nefret etmek zorunda kaldım, ancak o nefret edilmesi kolay bir adam değil. O çok iyi bir koç. Birbirimize çok saygı duyuyoruz. Onu Premier Lig’de görmek harika. Bu büyük bir mücadele olacak. Birbirimizi oldukça iyi tanıyoruz. Tarz çatışması olacak ama kendimizi test etmek için özel bir fırsat. Özet olarak rakibimiz çok iyi bir yönetici ve çok iyi bir takım.”

Kalvin Phillips hakkında Jesse Marsch: “Kişisel kimliği ve bir Leeds olmasıyla grup üzerindeki etkisini başından beri görüyorum. Onu daha iyi ve daha iyi olmaya, hatta en iyi olmaya zorlamak istiyorum. Oynayabileceği yoğunluk hakkında çok konuştuk. Antrenmanda harikaydı ve tamamen formda gözüküyor, sanırım tamamen hazır. Sakatlığı ciddiydi ve bir oyuncu olarak ilk işinin kendini sağlığına kavuşturmak olduğunu deneyimlediğinde işler kolay olmuyor. Şu an heyecanlı olduğunu biliyorum.”

Lig düşme olasılıkları hakkında Jesse Marsch: “Dün gece Burnley’i izledim, beni etkilediler. Sıkı oynadılar ve Southampton’ın peşine düştüler. Kazanmayı gerçekten hak ettiler. Bunu beklemeliyiz, bu ligde kalmak isteyen birçok takım var. Takımlardan daha azını beklemek aptallık ve saflık olur. Onların rekabetinden fayda görmeliyiz.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/