Marsch: “Önemli taktiklere yatırım yaptık!”

Ligin açılış haftasında Wolves ile karşılaşmaya hazırlanan Leeds United menajeri Jesse Marsch, maç için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sakatlık tablosu hakkında güncelleme yapan Jesse Marsch: “Daniel James bir maç daha cezalı. Bu hafta sonu sahalardan uzak kalacak. Liam Cooper sezon dışı programında koşu bandında koştuğu için aşil sorunu yaşadı. Antrenmana geri dönmesi uzun zaman aldı. Bu hafta sahada bireysel olarak çalıştı ancak bu hafta sonu müsait olmayacak. Junior Firpo’ya yönelik tarama yapıldı ve umduğumuz programın ilerisinde gözükmesine rağmen maç kadrosuna katılmasına daha 2-3 hafta var. Adam Forshaw dizindeki probleme karşı iyi bir yol kat etti, önümüzdeki hafta antrenman yapmasını umuyoruz. Luke Ayling de aynı şekilde ameliyatından sonra çok büyük bir ilerleme kaydetti, beklenilen programın ilerisinde, ancak ona çok fazla baskı yapmamaya çalışıyoruz. Son zamanlarda sahadaydı ve birkaç hafta içinde geri dönebileceğini umuyoruz.”

Dani van den Heuvel’in araba kazası hakkında Marsch: “Hollanda’da U20’lerle bir araba kazası geçirdi. Omurlarının bir kısmını kırdığı oldukça ciddi bir boyun yaralanmasıydı. Onun için gerçekten endişelendik, futbol sakatlığı olarak değil, hayat olarak endişeliydik ama gerçekten iyi bir ilerleme gösteriyor. Onu hızlandıracağız, ancak antrenmanlara çıkması ve oynamaya hazır hale gelmesi birkaç ay sürecek.”

Leeds United’da değişlik olup olmayacağı hakkında Marsch: “Mevcut zamanı, sezon öncesi dönemde stressiz bir ortamda çalışarak doğru şekilde geçirdik. Açıkçası elbette baskılar var ama önemli olduğunu düşündüğümüz taktiklere büyük yatırımlar yapabildik.”

Takımdan ayrılan yıldız isimler Kalvin Phillips ve Raphinha hakkında Marsch: “Bu yaz iki büyük oyuncuyu kaybettiğimizi biliyoruz ama bence onların yerine takıma dahil olan altı, yedi veya sekiz oyuncu, oynamak istediğimiz futbola daha kesin bir şekilde yardımcı olabilir.”

Belirli bir süre geçirmiş olmasına rağmen Leeds United için yeni bir teknik direktör olmakla ilgili konuşan Marsch: “Geldiğim ilk günden itibaren kulübün ve buradaki insanların Marcelo’ya gösterdikleri desteği bana da gösterdiklerini görmek benim için kolaydı. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve bu yüzden bunu gerçekten olumlu karşıladım. Sadece takım için değil, benim için de bir fırsat ve sadece şunu söyleyebilirim, hayatımda ilk günden beri hiç bu kadar desteklendiğimi hissetmemiştim.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/