Marsch: “Kazanmak için şansımız var!”

Sahasında Chelsea ile karşılaşacak olan Leeds United‘da patron Jesse Marsch, maç için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Jesse Marsch: “Ayling ve Firpo güçleniyor ancak Chelsea maçı için hazır değiller, sahada olmaları için iki, üç haftaya daha ihtiyaçları var. Cooper ve Bamford ise şu an antrenmanlarda yer alıyorlar, belki Chelsea maçında forma giyebilirler. Gelhardt ise tam olarak hazır gözüküyor.”

Thomas Tuchel’in gördüğü kırmızı kart nedeniyle sahada olmaması gerektiğini belirten Marsch: “Bu doğru görünmüyor. Kırmızı kart görürseniz sahadan çıkmalısınız. Bence kırmızı kart gördüyse bir sonraki maçta takımıyla olmamalı. Eğer yedek kulübesindeyse hayal kırıklığına uğrarım.”

Wilfried Gnonto hakkında konuşan Jesse Marsch: “Onu tanıyoruz ve bence onun hakkında çok şey düşünüyoruz. O çok yetenekli bir oyuncu. Bence bir şeyleri takip etme konusunda çok aktifiz. Bakalım nasıl olacak.”

Forvet transferi planları hakkında Jesse Marsch: “Doğru adama ihtiyacımız var. Uyum sağlaması ve sonuçta adapte olması üç ay sürecek. Bize yardım etmeye hazır olmayan birini getirmek istemiyorum. Oynamak istediğimiz futbol türünü anlıyorlar mı, ligi anlıyorlar mı, bu düzeyde nasıllar veya baskı yapıyorlar mı, planlarımızı uygulamak için akıllılar mı, bunların hepsi değişkendir. Gelecek oyuncuyu rastgele seçemeyiz.”

Chelsea hakkında Jesse Marsch: “Elland Road’da oynamaktan her zaman zevk alıyoruz. Takım iyi bir şekilde bir araya geliyor. Oyuncuların sadece sahaya çıkmalarını ve yeteneklerini göstermelerini istiyoruz. Kesinlikle bir şansımız var.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/