Marsch: “Duyguları ortadan kaldırmalıyız!”

Düşme riskiyle karşı karşıya kalan Leeds United patronu Jesse Marsch, zorlu Arsenal maçı için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Stuart Dallas’ın sakatlığı hakkında Jesse Marsch: “Başarılı bir ameliyattan çıktı. Uzun bir ameliyat oldu, tam beş buçuk saat sürmüş. Sonucun çok olumlu olduğuna inanıyorlar ve bunun uzun bir iyileşme süreci olacağını söylüyorlar, ancak tamamen iyileşeceğine inanıyorlar. Tahminlere göre altı ay diyebiliriz ama daha uzun bile olabilir. Kimse onu aceleye getirmek istemiyor.”

Takımının ligde kalma umutları hakkında Jesse Marsch: “Ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Şu anda tek umursadığım şey Arsenal maçı. Duyguları ortadan kaldırmalıyız ve bizim için en ama en önemli olan şey için yeteneğimize ve konsantrasyonumuza odaklanmaya devam etmeliyiz. Medyanın açısından bakarsak onların perspektifinden insanların duygu ve ivme hakkında yazmayı sevdiklerini biliyorum, ancak bu işin içindeyken, işin yapılmaya hazırlandığını bilirsiniz, medya gibi farklılıkları ortadan kaldırmalıyız.”

Arsenal hakkında Jesse Marsch: “Arsenal’e saygı duyuyoru, kaliteli oyunculara sahipler. Son yıllarda çok iyi bir gelişim gösterdiler. Çok iyi bir pas takımı olduklarının farkındayız, hareketlerinde çok iyiler.”

Sakatlıklar hakkında Jesse Marsch: “Patrick antrenman sahasındaydı, bu yüzden temkinli bir şekilde onun hakkında iyimseriz. Liam bugün antrenman yaptı ve gerçekten oynayacağını düşünüyorum. Diego da antrenman yaptı, her şey iyiye gidiyor.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/