Marsch: “Dikkatimi takımıma vermeliyim!”

Dünya Kupası arasının ardından Manchester City maçıyla sezonu tekrar açacak olan Leeds United‘da patron Jesse Marsch, zorlu mücadele öncesi basın toplantısına katıldı. Marsch, kendisine yöneltilen birçok soru hakkında görüşlerini paylaştı.

Sakatlıklar ve takım haberleri hakkında konuşan Jesse Marsch: “Dün Monaco ile bir hazırlık maçı oynadık ve sakatlıklar nedeniyle birçok oyuncumuz aramızda değildi. Sakatlıkların ötesinde takım içinde hastalık problemi de yaşadık, ancak herkesin yakın zamanda antrenmana dönebileceğini umuyoruz. Başarılı bir ameliyat geçiren Stuart dışında sağlıklı gözüküyoruz. Luis Sinisterra çalışmalarına devam ediyor, onun için dikkatli olmalıyız. Birkaç hafta içinde antrenmanlara hazır olmasını umuyoruz.”

MLS’e gideceği konuşulan Mateusz Klich’in geleceği hakkında Jesse Marsch: “Mateusz hakkında evet, bir soruşturma yapıldı, ancak her yönden onun ayrılma zamanının gelip gelmediği konusunda temkinliyiz. O burada önemli bir oyuncu konumunda, ilginç olan şeyse burada geçirdiğim süre boyunca en fazla forma şansı verdiğim beşinci oyuncu konumunda. 28 maçın 25’inde görev almış bir oyuncu. Onunla ilk andan itibaren birbirimize karşı dürüst olduk. Ayrılma zamanının geldiğinden emin değilim.”

Dünya Kupası tatili hakkında Jesse Marsch: “Genel olarak harikaydı. Takımın kondisyonuna yatırım yaptık, oyuncuları daha da ileriye taşıdığımız için çok az sakatlık yaşandı. İlerleme kaydettik, birliktelik güçlü ve herkesin %100 hazır olduğundan emin olmalıyız çünkü maçlar yoğun ve hızlı ilerliyor.”

Ocak transfer dönemi hakkında Jesse Marsch: “Açıkçası aktif oluyoruz ve Victor ile Andrea perde arkasında sıkı çalışıyorlar. Ama bundan bahsetmekten kaçınmak istiyorum çünkü karmaşık bir hale dönüşüyor ve herkes buna dikkat çekmek istiyor. Dikkatimi oyuncu grubumuza ve ilerlemeye vermem gerekiyor. Geçen seferkinden daha çok “Bundan bahsetmiyorum” sözlerini duyacaksınız.”

Yaklaşan fikstür hakkında Jesse Marsch: “Şu anda odaklandığımız şey Manchester City. Harika bir kadroları ve çok iyi bir menajerleri var. En büyük rakiplerden korkmuyoruz. Rekabet edip puan alabileceğimizi kanıtladık, ancak bunu yapmak için iyi bir plana ve uygulamaya ihtiyacımız var, bunu da çok iyi biliyoruz.”

Chelsea’ye imza atan Christopher Vivell hakkında Jesse Marsch: “Onun en büyük varlığı transfer yeteneği. Birçok yeteneği değerlendirdi ve birçok farklı yetenek buldu. Onu bir arkadaş olarak görüyorum, onun için mutluyum.”

Manchester City patronu Pep Guardiola hakkında Jesse Marsch: “Belki de yönettiği oyuncu çeşitliliğine bakarsak bu konuda en iyisi olduğunu söylemek adil olur. Dünyanın en iyi yeteneklerinden bazılarına sahipti ve bu oyunculardan oluşan bir takım kurma yeteneği onu en iyiler arasında yapıyor. Belki de en iyisi.”

Manchester City’nin yıldız golcüsü Erling Haaland hakkında Jesse Marsch: “Program çıkar çıkmaz bana mesaj attı. Boxing Day için çok heyecanlı olduğunu söyledi ve ben de ona belki bu maç için ufak bir sakatlık geçirebileceğini söyledim, bu konuda izinli olduğunu belirttim. Leeds’te doğdu, babasının burada bir geçmişi var ve bu yüzden kalbinde her zaman burası ayrı bir öneme sahip. İşi aldığımda, o ve babasının bana destek olduğunu konuşmuştuk, şimdiyse maça bakarsak onun varlığını problem olarak görmüyoruz, ona karşı hazırız ve zorluk çıkaracağını biliyoruz.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/