Marsch: “Baskıyı ortadan kaldırmalıyız!”

Arsenal mağlubiyetiyle düşme hattına inen Leeds United‘da patron Jesse Marsch, Chelsea maçı için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Manchester City ile anılan Erling Haaland hakkında Jesse Marsch: “Erling Braut Haaland dünyanın en iyi oyuncularından biri olmaya aday. Bu onun kalitesi ama aynı zamanda yeteneği. Keşke doğduğu yer olan Leeds’e dönseydi. Manchester City’e gitme kararını anlıyorum. O Her türlü oyun stilini oynayabilir, ancak kesinlikle Manchester City’yi dünyanın en iyi takımlarından biri haline getirdiğini düşünüyorum, en iyisi değilse bile, daha da iyi bir hale getirecektir.”

Düşme riski hakkında Jesse Marsch: “Bu üç maça gelirken puan almanın çok zor olacağını biliyorduk. Hala oynayacak çok şeyimiz var. Odak noktamız her anı kontrol etmek. Burnley ve Everton’a teşekkür ederiz. Onlar da canları için savaştılar, biz de aynısını yapacağız.”

Küme düşme mücadelesinin stresi hakkında Jesse Marsch: “Sakinim. Açıkçası burada tam olarak ne yaptığımıza odaklanmış durumdayım. Vizyonum sadece 12 maçtan ibaret değildi. Menajerliğe başlayalı yıllar geçti. Vizyonumun ilk adımı ayakta kalmak. Bu kulübün bunu hak ettiğine inanıyorum. Şu anda bunun için kazanmamız gerekiyor. Stresin bizim için bir faydası yok. İçinde bulunduğumuz durum bu ve ilerlemeye devam etmeliyiz, bunun baskısını ortadan kaldırmalıyız. Bu yüzden taraftarlarımızı seviyorum. Bence bizi ve bulunduğumuz durumu çok iyi anlıyorlar.”

Raphinha hakkında Jesse Marsch: “Raphinha’nın tutkusunu, zihniyetini, kişiliğini ve kazanma arzusunu seviyorum. O harika bir yetenek. Ondan yeterince yararlanamadık, gerçek bu. Onu sürekli daha geniş oynatmanın, kaleye daha fazla sokmanın yollarını bulmaya çalıştık, ancak onu kanatta oynatmak her zaman ona bu boşluklarda olma şansı vermiyor. Topu nasıl daha fazla alacağını bulacağız, hareket halindeyken daha tehlikeli olmak ve takıma yardım etmek istiyor.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/