Marsch: “Alınan sonuçların gelecek maçlara etkisi olmuyor!”

Alınan olumlu sonuçlarla taraftarlarını heyecanlandıran Leeds United‘da patron Jesse Marsch, hafta sonu oynanacak Brighton maçı için basın toplantısına katıldı.

Sakatlıklar ve eksikler hakkında konuşan Jesse Marsch: “Junior ve Luke’un gelecek hafta antrenman yapmalarını umuyoruz. Stuart için ise hala önümüzde aylar var. Patrick’e gelirsek, onun iyi durumda olduğunu ve ilerleme kaydettiğini düşünüyoruz, onu mümkün olan en iyi konuma getirmek istiyoruz.”

Transfer planları hakkında Jesse Marsch: “Forvet? Evet, bunu değerlendiriyoruz ama ne kadar olası olduğunu göreceğiz. İstediğimiz oyuncunun bulunabilirliğine ve durumuna göre değerlendirmeler yapıyoruz. Büyük paralar harcayarak transfer yapacak durumumuz yok. Temsilciler ve kulüplerle iletişim kurarak bazı oyuncuların durumlarına bakıyoruz.”

Yeni transferlerinden Luis Sinisterra hakkında konuşan Jesse Marsch: “Bu sezon için büyük bir etki. Onun harika bir oyuncu olduğunu zaten biliyorduk ve şu ana dek tam halini görmeniz henüz imkansız. Onun sistemimize uyum sağlaması ve daha verimli olması için çalışmaya devam ediyoruz.”

Liam Cooper hakkında Jesse Marsch: “Bizim için çok değerli, oldukça güçlü gözüküyor ve durumu gayet iyi. Hafta sonu oynamak için hazır.”

Mateusz Klich hakkında Jesse Marsch: “Mateusz Klich’ten gerçekten memnunum. Artık daha farklı bir rolde forma giyiyor ve bunu kendi aramızda konuşarak hepimiz kabul ettik. Şu an iyi gözüküyor ve u21 takımıyla 90 dakika oynamayı başardı. Onu ne zaman kullanırız, nasıl kullanırız bunu değerlendirmeye devam ediyoruz ama yeni rolü için oldukça heyecanlı ve iyimser gözüküyor.”

Genç isimlerin yakaladığı fırsatlar hakkında Jesse Marsch: “Bu işte dakika alamıyorsanız gelişiminizi göstermeniz zor. Bundan dolayı daha fazla tecrübelenmeleri için sahada olmaları gerekiyor, futbolda hata yapmak elbette var, ancak bu hatalardan dersler çıkarmak için şans bulmalılar. Toshack artık bizim bireysel koçumuz ve her bir oyuncuya özel olarak yatırım yapıyor. Genç oyuncuların kendilerini geliştirmeleri için nelere ihtiyaçlarının olduğunu onlara aktarmaya çalışıyoruz.”

Chelsea karşısında alınan sonuç hakkında Jesse Marsch: “Dahili olarak doğrulamaya ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum. Bir süredir burada özel şeyler başarıyoruz, ancak alınan sonuçlar elbette takıma fazlasıyla yardımcı olur. Grubun tarzına, zihniyetine ve yapısına sahip çıkıyoruz, sonuçta alınan galibiyetlerin gelecek haftalar için hiçbir anlamı olmuyor.”

Leeds United’a geldiği ilk gün ile bugünü kıyaslayan Jesse Marsch: “Elbette o dönem ile şu anki dönem arasında farklar var, o dönem yaşadığımız küme düşme riski her gün üzerimizde farklı bir etki yaratıyordu. Şu an ise daha farklı ve ekip olarak daha geniş bir yelpazeye sahibiz, şu an personel ekibi çok iyi çalışıyor ve birbirimize yardımcı oluyoruz. Her konuda birbirimize destek oluyoruz.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/