Marco Silva: “Korkuyla oynamanın bir anlamı yok!”

Fulham menajeri Marco Silva, Wolves ile karşılaşmak için Molineux’a yapacağı deplasman gezisi öncesi maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Premier Lig’e golle dönen Aleksandar Mitrović hakkında Marco Silva: “O bir Premier Lig golcüsü. Profilini anlamamız gerekiyor ve ondan en iyisini almak benim işim. Yüzünde bir gülümsemeyle oynamaya devam ettiğini görmek istiyorum.”

Liverpool karşısında alınan beraberlik hakkında Marco Silva: “Bu bize doğru yönde gittiğimizi gösterdi. Liverpool dünya standartlarında bir takım ve onlarla rekabet edebileceğimizi gördük, herkes onlarla rekabet edebildiğimizi hissetti.”

West Ham kadrosundan transfer edilen Issa Diop hakkında Marco Silva: “Onu aramızda görmekten çok memnunuz. Sezonu planlamaya başladığımız andan itibaren bizim için hedef olduğu belliydi. Sonunda onu kadromuza katabildik. Onun transferinden fazlasıyla memnunuz.”

Sakatlıklar hakkında Marco Silva: “Nathaniel Chalobah takımla çalışmalara geri döndü. Harry Wilson ve Manor Solomon ise maç dışında kalacak.”

Wolverhampton ve Bruno Lage hakkında Marco Silva: “İlk kez karşılaşacağız. O çok iyi bir menajer ve Wolves’ta çok iyi bir iş çıkarıyor. Bu sezon onun için en iyisini diliyorum. İyi oyunumuzu göstermekse bizim elimizde. Onlar için problem yaratmaya, onları zorlamaya ve üç puanı almaya çalışacağız.”

Takımının geleceği hakkında Silva: “Geçen sezon çok çalıştık ve çok iyi şeyler yaptık, bu yüzden korkuyla oynamanın bir anlamı yok. Olumlu olmalıyız. Biz Fulham’ız, kendimize inanmalıyız.”

Kaynak: https://www.fulhamfc.com/