ManU zirveye nasıl yaklaşabilir? Carragher ve Keane tartışıyor!

Manchester United, Liverpool’a Anfield’ta 3-1 mağlup olması sonrası zirveden 19 puan uzakta kaldı. Jose Mourinho, Kırmızı Şeytanlar’ın yeniden dirilişine liderlik mi etmeli yoksa ayrılık zamanı geldi mi? Roy Keane ve Jamie Carragher, Skysports’un Süper Pazar Stüdyosuna konuk oldu.

Jamie Carragher

“Manchester United için en büyük karar, yönetimin değişmesi olacaktır. Esas mesele, bunun sezon bitiminde mi yoksa sezon bitiminden önce mi olacak olmasıdır. Sezonda 17 maç geride kaldı. Ligi kazanmak için yeterince iyi bir takım mı? Hayır. Peki, ligde altıncı olması gereken bir takım mı? Onun da cevabı hayır. Liverpool ile Manchester United ile karşılaştırıldığında oyuncuların kalitesinde büyük bir uçurum yok. Ama Mou oyuncularından yeterince verim alabiliyor mu? Hayır, yanına bile yaklaşamıyor. O üst düzey bir yönetici fakat ManU’da işler onun için pek iyi gitmedi. Yönetici olarak kulüp döngüsü her zaman maksimum iki ya da üç yıl oldu. İlk 18 ay’dan sonra kesinlikle bir şeyleri yıpratıyor ve muhtemelen belli insanlara takıyor. United için tek bir yol var; sıcak koltukta değişiklik.”

Roy Keane

“Jose’nin oyuncularından en iyi şekilde yararlanamadığı konusunda hemfikir olmak zor. Bence sorun bundan daha fazlası. Yöneticiyi hedef almak ve ardından kapıdan kovmak kolay bir yol. Özgeçmişi, sezonun sonuna veya bir başka yıla kadar olsun, kalmak için yeterli. Kesinlikle sözleşmesi bitene kadar bir yere gitmemeli. İnsanlar Pep Guardiola ve Jürgen Klopp’un dâhiliği hakkında konuşuyorlar. Pep, ilk sezonunda Manchester City’de hiçbir şey kazanamadı ve bir değil dört defansa ihtiyacı olduğunu söyledi. Onu desteklediler. Son birkaç yıldır Klopp’un Liverpool’una baktık ve kötü olmadıklarını söylediler, ama tüm başarısızlıklarını sadece bir kaleciye yıktılar. Şimdi insanlar aniden Liverpool’un kupa kazanmak için bir mesafe katettiklerini söylüyorlar. Mou, şu anda oyuncularına karşı sebat ederek kötü bir durum yaratmaması gereken bir konumda. ManU, Alex Ferguson da kulüpteyken başarısız transferler yapmıştı. United’ın Liverpool ve Manchester City’nin kaç puan arkasında olduğunu umursamıyorum, bu daha da büyüyecek bir sorun değil. Sorunun temeli, gerçekten iyi bir takım olma, maçları kazanma ve iyi bir temele sahip olma isteği.”