ManU, Mourinho ile yollarını ayırdı!

Jose Mourinho, Manchester United tarafından görevden alındı. Sky Sports News ,Michael Carrick’in önümüzdeki 48 saat içinde yeni bir menajer gelene kadar geçici patronluk görevine atanacağını belirtti.

Mourinho’nun geleceği bu sezon yoğun bir incelemeye konu oldu ve kulübün 28 yıl içindeki en kötü sezon başlangıcını pazar günü Liverpool yenilgisiyle gerçekleştirmişti.

55 yaşındaki Portekizli, Anfield’da alınan mağlubiyet sonrası takımının Premier Lig’de altıncı sırada yer aldığını ve Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için sadece 11 puan uzak olduklarını belirtip, mağlubiyeti kötü değerlendirmemişti. Ancak Manchester United bugün yaptığı açıklamada,Portekizli menajerinin görevine son verildiğini duyurdu.

Kulüpten yayınlanan bildiride,”Kulüp, Manchester United’da geçirdiği süre boyunca çalışmaları için Jose’ye teşekkürlerini sunuyor ve gelecekte başarılar diliyor.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamaların devamında kulübün yeni patronu atamak için derin bir çalışma yapacağı kaydedildi. Mourinho, bu yılın başlarında 2020’ye kadar iki yıllık yeni bir sözleşme imzaladı, ancak sorunlu sezon yönetim ve Portekizli’nin arasını açtı.

Mourinho açıklamalarında sürekli devre arası transfer takviyesi istediğini belirtiyordu. Özellikle Pogba ile arasında geçen olay yolun sonunu hazırladı. Mourinho, Manchester United kariyerinde 2016-17 sezonunda bir Avrupa Ligi ve EFL Kupası’nı kazanmıştı. 55 yaşındaki menajer takımıyla 144 maçtan 84 galibiyet elde etti. Mourinho’nun kariyerinde nasıl bir yol çizeceği kamuoyu tarafında fazlasıyla merak ediliyor. Potekizli çalıştırıcının biraz sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Kaynak: www.skysports.com