Manchester United patronu Solskjaer oyuncuları hakkında konuştu

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, Alexis Sanchez ve Romelu Lukaku’nun adım atması gerektiğini söyledi. Ole Gunnar Solskjaer, Alexis Sanchez ve Romelu Lukaku’nun adımlarını atıp, tam formuna döndükleri gibi Manchester United için şanslarını denemesi gerektiğini söyledi.

Her iki oyuncu da bu sezon Manchester United için oldukça etkisiz. Lukaku tüm müsabakalarda sadece altı kez gol atarken, Sanchez geçen sezon ocak ayında Old Trafford’a gelmesinden bu yana sadece dört kez gol atabildi.

Paul Pogba’da iki oyuncu gibi Jose Mourinho döneminde oldukça etkisiz kalan bir başka oyuncuydu. Fakat Fransız yıldız yeni menajeriyle çıktığı iki maçta 2 gol 3 asistlik harika bir performansa imza attı. Solskjaer açıklamalarında Paul Pogba’nın takıma liderlik etmeye devam etmesini istedi.

Solskjaer, Skysports’a açıklamalarda bulundu. Solskjaer, “Onlara yardım etmek için buradayım, zorlu yolda onlara rehberlik ediyorum ve sahada neler yapacakları onlara kalmış. Paul ile bir şeyler değiştirdiğimi kabul etmiyorum bunu Romelu ve Alexis ile de yapabilirim. Onlar için sadece şans tanıyorum. Futbolculuk böyledir kendin bir şeyler yapmalısın. Evet, menajerinizden ve takım arkadaşlarınızdan yardım istiyorsunuz. Onlara bazı talimatlar verdim. İfade özgürlüğü hakkında çok fazla konuşma yaptım, ama her zaman bir yönetici olarak kalacağım. Tüm oyunculara ne yapacaklarını söyleyemezsiniz. Bir sebep için buradalar ve iyi oyuncular. Hayal güçlerini, yaratıcılıklarını kullanmalarına ve bu kulüp için oynamayı sevmelerine bağlı çünkü en iyi zamanlarını yaşamalılar.” diye belirtti.

Solskjaer, Mourinho döneminde etkisiz kalan ve arka plana atılan Valencia için olumlu baktığını söyledi. Gunnar, “Antonio bu takımın kaptanı ve Old Trafford’da kaptan olarak kalmaya devam edecek. Hazır olması uzun sürebilir.” dedi.

Çiçeği burnunda menajer ayrıca Chris Smalling’in geçirdiği sakatlıktan dolayı gelecek 3 maçı kaçıracağını doğruladı.