Manchester United, Nikola Milenkovic ile ilgileniyor

Manchester United, Skysports’a göre, Ocak ayında savunmaya takviye yapabilir. Alınan bilgilere göre Manchester United, Nikola Milenkovic’in transferi için Fiorentina ile görüşmelerde bulunacak. Bu sezon Fiorentina’da 12 Serie A maçına ilk 11’de başlayan genç oyuncu, geçtiğimiz yaz Dünya Kupası’nda da forma giymişti.

Jose Mourinho’nun ara transfer döneminde veya sezon sonunda savunma hattını güçlendirmesi bekleniyor. Şu ana kadar 12 lig maçında kalesinde 21 gol gören United’ın Milenkovic transferine sıcak baktığı yazıldı.

Fiorentina başkanı Mario Cognigni, kulübün yaz aylarında oyuncu için gelen 36 milyon sterlinlik teklifi reddettiğini söylemişti. İtalyan basınında Arsenal, Chelsea ve Juventus’un da 21 yaşındaki Sırp oyuncuyu takip ettiği belirtildi. Fiorentina’nın genç oyuncu için 50 milyon sterlin istediği söylendi.

Genç oyuncu 2017 yılında Partizan Belgrad’dan 4.5 milyon avroluk bir ücret karşılığında Fiorentina’ya transfer olmuştu. 1.95’lik stoperin sözleşmesi 2022 yılında tamamlanıyor.

Skysports, Manchester United’ın Milenkovic transferinde sıkıntı yaşaması halinde yönünü Sampdoria forması giyen 22 yaşındaki Joachim Andersen’e çevireceğini vurguladı. Danimarka’nın milli savunucusu, sezonun başından bu yana takımı için 12 maçta yer aldı. Dedikodulara göre Inter ve Juventus da Andersen ile ilgileniyor.

Kaynak: www.skysports.com