Manchester United, Dean Henderson’ın geleceğini değerlendiriyor

Manchester United, Dean Henderson’ın Sheffield United’daki kiralık kontratının uzatılması hakkında henüz karar vermedi. Sezon başında imkansız gözüken senaryoda, Sheffield United şu an Manchester United ile Avrupa yarşında bulunuyor.

Henderson, Sheffield ile muhteşem bir sezon geçirdi ve 10 maç gol yemeden tamamladı. Performansı sonucu Gareth Southgate, Henderson’ı İngiltere kadrosuna davet etti. Önümüzdeki ay Premier League’in dönüş konusunda tartışmalar devam ederken, Bramall Lane’deki yetkililer Henderson’ın yıl boyu süren kredisinin 30 Haziran’ın ötesine uzatılıp uzatılamayacağını öğrenmek istiyorlar.

The Sun, Premier League hissedarlarının kiralık kontratların uzatılması için anlaşmaya varacağı konusunda ısrar ederek, durumun Sheffield’a olumlu olarak döneceğini belirtti. Sheffield United orta saha oyuncusu John Fleck ise Henderson hakkında övgü dolu sözler söyledi. Fleck, “Birçok posizyonu tuttu, bizim için muazzam kurtarışlar yaptı, zaman zaman bizi oyunda tuttu. Önünde büyük bir kariyer olacağına eminim. Size açıkça Manchester United’ın 1 numaralı ve İngiltere’nin 1 numaralı kalecisi olmak istediğini açık bir şekilde söyleyecek. Kişisel olarak artık bundan çok uzak olduğunu düşünmüyorum. Kaleciler biraz çılgın – bazen biraz kızgın! Ama o büyük kişiliğe sahip. Belki bir hata yaptığında, yönetici onu eleştirdiğinde, hemen geri döndü. Bu sadece sahip olduğu kişilik ve eminim onu ​​zirveye çıkaracak” dedi.

Manchester United’ın ise Avrupa yarışında karşısında duran Sheffield United için nasıl bir karar alacağı gündem yaratmaya devam ediyor. Kulübe yakın kaynaklardan gelen dedikodulara göre bazı isimler oyuncunun geri çağırılması için Ed Woodward ve Ole Gunnar Solskjaer’e baskı yapmaya devam ediyor.

Leave a Comment