Manchester United bombayı patlatıyor!

Manchester United, geçtiğimiz sezon sonu Paris Saint-Germain ile kontratını yenilemeyen ve serbest oyuncu statüsünde bulunan Edinson Cavani ile sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

Paris Saint-Germain formasını 7 yıl giyen ve geçtiğimiz sezon sonu takımdan ayrılacağını açıklayan Edinson Cavani’nin ismi Manchester United ile anılıyor. Transfer döneminin başında Benfica’ya transferi ile gündeme gelen Uruguaylı golcü oyuncu için en doğru tercihin Manchester United olduğunu düşünülüyor. Hücum hattında tecrübeli ve keskin bir golcü ihtiyacı bulunan United’ın, Cavani transferinde sona yaklaştığı tahmin ediliyor.

2013 yılında Napoli’den 55 milyon euro karşılığında Paris’in yolunu tutan Cavani; Paris Saint-Germain forması ile çıktığı 276 maçta 187 gol atarak Avrupa’nın en önemli golcülerinden biri olduğunu kanıtlamıştı.

Andreas Pereira’nın Lazio’ya, Diego Dalot’un da AC Milan’a transferleriyle transferde hızlı saatler yaşayan United, Edinson Cavani transferiyle taraftarının uzun süren bekleyişini sonlandırmak istiyor.