Manchester City krizi Ruben Dias ile çözdü!

Manchester City, Benfica’nın başarılı savunma oyuncusu Ruben Dias’ı 65 milyon sterlin karşılığında kadrosuna kattı. Manchester’ın yolunu tutan Ruben’in ardından Nicolas Otamendi ise Benfica’ya transfer oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Leicester’a karşı alınan ağır mağlubiyetin ardından savunma krizini çözmek isteyen City, oyuncu için 62 milyon sterlin net ücret, 3 milyon sterlin ise bonus ödeneceğini doğruladı. Nicolas Otamendi’nin ise 13,5 milyon sterlin bonservis ücreti karşılığında Benfica’ya transfer olduğunu belirtti.

Nathan Ake ve Ferran Torres’in ardından Manchester City’nin bu yaz için üçüncü transferi olan Ruben Dias’ın transferin açıklanmasının ardından yeni takımında 3 numaralı formayı giyeceği belirtildi. Kulübün web sitesine transferini değerlendiren Dias, “Manchester City gibi bir kulübe katılma fırsatına sahip olmak benim için harika bir şans, reddedemeyeceğim bir fırsat. Alınan başarılar her şeyi gösteriyor. Son birkaç yıldır İngiltere’de baskın bir takım oldular ve kendi oyunuma uygun olduğunu düşündüğüm hücum mentalitesine sahipler. Böyle yetenekli bir takımın parçası olmak ve benim gibi genç oyuncuları geliştirmek için kanıtlanmış bir sicili olan Pep Guardiola gibi dünya standartlarında bir yönetici için oynamak gerçekten heyecan verici. Burada kendimi geliştirebileceğime inanıyorum. Başarılı olmak ve unvanlar kazanmak için her şeyimi vereceğim” diye konuştu.

Ruben Dias’ın ardından Manchester City Sportif Direktörü Txiki Begiristain da transfer hakkında görüşlerini belirtti. Txiki Begiristain, “Ruben uzun süredir hayran olduğumuz bir oyuncu ve Benfica’daki gelişiminden etkilendik. Gerçek bir lider haline geldi ve bir defans oyuncusu olarak aradığımız tüm özelliklere sahip. Havada güçlü, bire bir durumlarda iyi ve teknik olarak çok iyi, bu yüzden sistemimizde gelişebileceğinden eminiz. O genç bir oyuncu olmasına rağmen Avrupa’da savaşan bir takımda oynadı. Kadromuz için bir başka yetenekli transfer ve Pep ile daha iyi şeyler verebilecek bir oyuncu” dedi.

Ruben Dias transferiyle birlikte Pep Guardiola, Manchester City için savunma hattına 400 milyon pounddan fazla yatırım yapmış oldu.