Maitland-Niles, “Takım olarak Mesut’un yanındayız”

Ainsley Maitland-Niles, tüm dedikodulara rağmen Arsenal’de kalma tercihinden ve takım arkadaşı Mesut Özil’in yaşadığı zorlu süreçlerden bahsetti. Ainsley Maitland-Niles, yaptığı açıklamalarla takım olarak tüm zorlukların üstesinden gelebileceklerini vurguladı.

Geçtiğimiz transfer dönemi boyunca adı birçok ekiple anılan ve transfer bütçesi için takımdan ayrılması beklenen Ainsley, herkesi şaşırtarak Arsenal’de kaldı. Wolves ile anılan ve kendisi için ciddi bir teklif olduğu konuşulan Ainsley Maitland-Niles, Mikel Arteta’nın kendisi için özel olduğunu belirtti.

Mikel Arteta’nın kendisine gösterdiği inanç sayesinde gelişim gösterdiğini belirten İngiliz oyuncu; “Yöneticinin bana inancıyla ilgiliydi, bunu yaptı ve sonunda her şey yoluna girdi. Aramızda asla sert bir ilişki olmadı. Sadece benden fazlasını istiyordu ve takıma geri dönmek için yapmam gereken işler olduğunu söyledi. Bana kendime olan güvenimi aşıladı, belki nasıl ortaya çıkaracağımı bilmiyordum ve bunu yapmama yardım etti. Takım olarak iyi çalışıyoruz ve benden en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını biliyor, kendimden en iyi şekilde yararlanmayı daha düzenli bir şekilde öğreniyorum” dedi.

Farklı pozisyonlarda görev alması hakkında da düşüncelerini dile getiren Niles; “Zor çünkü aynı oyunda iki, belki üç pozisyonu ezberlemem gerekiyor ama daha önce savaşmak zorunda olmadığım bir şey değil. Birden fazla pozisyonda oynayabileceğimi görebilen bir menajerim olduğu için mutluyum. Onun altında oynamak ve futbolun oynanışını nasıl gördüğünü anlamak güzel” diye belirtti.

“DURUMU EKİP OLARAK ÇÖZMEYE HAZIRIZ”

Arsenal’in 23 yaşındaki oyuncusu Ainsley Maitland-Niles, Mesut Özil’in yaşadıklarına rağmen özel bir oyuncu olduğunu ve takım olarak onu desteklerini de belirtti. Takım arkadaşlarının ve kendisinin her zaman Mesut’un yanında olduğunu belirten Ainsley Maitland-Niles; “Takım Mesut’un arkasında, biz bir takımız ve Mesut ne yapmak istediğine karar verene kadar durum hep böyle olacak. Nihayetinde, şimdilik oyuna odaklandık ve daha sonra antrenman alanına geri döndüğümüzde isterse bunun hakkında konuşabiliriz. Maçı bitirdiğimizde ve üç puanı güvence altına aldığımızda, o zaman antrenman alanına geri dönmeye ve durumu bir ekip olarak çözmeye odaklanabiliriz. O kaliteli bir isim, onunla uzun yıllardır beraberiz ve onun yaptıklarını unutmak, imkansız. Onun gibi oyuncular etrafınızda pek olmuyor, onun her zaman yanındayız” diye belirtti.