Mahrez ve Laporte’den kötü haber!

Premier Lig’in başlamasına sayılı günler kala Manchester City’de koronavirüs tehlikesi yaşanıyor. City oyuncuları Riyad Mahrez ve Aymeric Laporte’nin yapılan testler sonucunda koronavirüs taşıdığı tespit edildi.

Her iki oyuncu da şu anda Premier Lig ve İngiltere hükümetinin protokolüne uygun olarak kişisel karantina dönemi yaşıyor. Virüsün semptomlarının ise oyuncularda gösterilmediği belirtildi. City yaptığı açıklamada, “Kulüpteki herkes Riyad ve Aymeric’e antrenmana ve yeni sezona dönmeden önce hızlı bir iyileşme diliyor” mesajı verdi.

Testinin pozitif çıkmasıyla karantina sürecine giren Mahrez, sosyal medyadan gelen destek mesajlarına ise kayıtsız kalmadı. Sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayan başarılı futbolcu, “Güzel mesajlar için teşekkürler, gayet iyiyim. Güvende kalın, herkes sizinle ilgilensin” ifadelerini kullandı.

Mahrez’in ardından Laporte da taraftarları yanıtsız bırakmadı. Laporte, “Mesajlarınız için herkese teşekkürler, her şey olabildiğince iyi gidiyor; önümüzdeki birkaç gün protokolü takip edeceğim ve yakında geri döneceğim, kendinize iyi bakın” dedi.

Geçtiğimiz sezonu Şampiyonlar Ligi nedeniyle geç kapatan Manchester City, ligin açılış haftasında sahaya çıkmayacak. Premier Lig yönetimi tarafından verilen izinin ardından City, Wolves ve Leicester ile karşılaşacak.