Maddison, Arsenal’e transferi için izin isteyecek!

Arsenal‘in uzun süredir ilgilendiği James Maddison, transferine izin verilmesi için Leicester City ile görüşmeye hazırlanıyor. Son gelen haberler doğrultusunda İngiliz oyuncu, Arsenal’e transfer olmaya sıcak bakıyor.

Nuno Tavares, Albert Sambi Lokonga, Ben White gibi isimlerle kadrosunu güçlendiren ve transfer döneminde aktif olmaya devam etmek isteyen Arsenal, rotasını Leicester City’den James Maddison’a çevirdi. Hücum hattını güçlendirmek için 10 numara pozisyonuna takviye arayan Kuzey Londra temsilcisi, Maddison transferinde oluşabilecek herhangi bir olumsuz durum nedeniyle Real Madrid forması giyen Martin Odegaard ve Marco Asensio’yu da takip ediyor.

Leicester’ın etiket fiyatı olarak 50 ile 60 milyon sterlin bandında bir ücret beklediği biliniyor. Son iki sezonu Arsenal’in önünde tamamlamasına rağmen James Maddison, Kuzey Londra’ya geçiş yapmaya olumlu yaklaşıyor. Ben White transferinde kaynaklarının çoğu kısmını kullanan ve yeni transferler için maddi güç arayışında bulunan Arsenal, Maddison için Leicester’a takas oyuncu teklifi de iletmeye hazırlanıyor. Leicester’ın başarılı oyuncu için ücreti yukarı çekme ihtimali ise Arsenal’i alternatif isimlere yönelmeye zorlayabilir.

Leicester ile olan sözleşmesinin tamamlanmasına 3 yıl kalan Maddison, geçtiğimiz sezon takımı adına 24 Premier League maçında görev aldı ve 8 gol, 5 asistlik katkı sağladı. Başarılı oyuncunun takımda kalmasını isteyen Brendan Rodgers, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda oyuncunun satılmasına gerek duyulacak hiçbir durumun söz konusu olmadığını söylemişti. Maddison, 2018 yılında 20 milyon sterlin karşılığında Norwich City‘den Leicester’a katılmıştı.

Kaynak: https://www.skysports.com/