Lukaku, “Solskjaer kalmamı istiyordu”

Geçtiğimiz yaz Manchester United’dan Inter Mılan’a geçerek kariyerinde yeni bir sayfa açan Lukaku, Ole Gunnar Solskjaer’in kendisini takımda tutmak istemesine rağmen United’da oynayacak enerjisinin kalmaması üzerine transfer olduğunu söyledi.

Manchester’da geçirdiği iki sezonun ardından yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalan Romelu Lukaku, İtalya’ya geçerek yeni bir sayfa açtı. Ole Gunnar Solskjaer, oyuncunun transferini istemeyerek onaylamasına rağmen geçtiğimiz aylarda transferin doğru bir hamle olduğunu ve genç oyunculara bu şekilde daha çok oynama fırsatı yarattığını söylemişti.

Ian Wright ile gerçekleştirdiği YouTube söyleşisinde Lukaku, “Kariyerinde herkesin kötü zamanları olmuştur. Benim için bu zamanlar geride kaldı ama yaşamadım diyemem. Perde arkasında neler yapıldığını biliyorsun. Benim için böyle şeyler ortaya atıldı. Kendim için oyunumun diğer yönlerini öğrenebileceğim ve beni isteyen biriyle çalışabileceğim bir yere gitmem kararını vermem gerekiyordu. Ole kalmamı istedi, ama ona bittiğimi söyledim. Enerjim yoktu. Ona tüm kredi verilmişti çünkü o bir aefsane ve taşınmamı sağladı” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Lukaku, Manchester United’ın son zamanlarda yakaladığı formu da değerlendirdi. Lukaku, “Doğru yola gidiyorlar çünkü doğru oyuncuları getiriyorlar. Ole iyi bir iş çıkarıyor ve sonuçlar onlar için iyi olmaya başlıyor. Onlara en iyisini diliyorum. Manchester United beni başka bir seviyeye çıkmamı sağlayan bir kulüp. İngiltere’de oynadığım takımlar hakkında doğru konuşmalıyım. İngiltere’de bazı aşamaları geçtim. Onlar hakkında yanlış söylemem çocukça gözükür” dedi.

9 gündür karantina altında olan Lukaku, coronavirüsü ile savaşmanın en zor sürecinin ise sevdiği insanları görememesi olarak nitelendirdi.

Leave a Comment