Lucas Digne ameliyat olmaya hazırlanıyor!

Everton, başarılı sol bek Lucas Digne’nin antrenman esnasında ayak bileğinden sakatlandığını ve oyuncunun en yakın zamanda ameliyat olacağını duyurdu.

Dün yapılan antrenmanda ayak bileğinden sakatlanan ve bağlarında hasar tespit edilen Lucas Digne’nin yapılan açıklamada ameliyat olmaya hazır olduğu belirtildi.

Everton kulübünden yapılan açıklamada, “Digne, kulübün tıbbi personelinin gözetiminde rehabilitasyonuna başlamadan önce önümüzdeki pazartesi günü ameliyat olacak” ifadeleri yer aldı.

Bu sezon Everton’ın gösterdiği etkileyici performansın en büyük pay sahiplerinden biri olan Lucas Digne, takımının altıncı sırada olmasında önemli bir rol üstlendi. Carlo Ancelotti’nin değişilmezlerinden olarak gösterilen Fransız sol bek, 2018 yılında Barcelona’dan geldiğinden beri sadece beş maç kaçırmıştı. Lucas Digne’nin yaşadığı sakatlığın ardından kadroda sol bek için Carlo Ancelotti’nin Niels Nkounkou’ya şans vermesi bekleniyor. 20 yaşındaki Niels Nkounkou geçtiğimiz transfer döneminde Marsilya’dan Everton kadrosuna dahil olmuştu. İlk maçına Southampton karşısında çıkan Nkounkou’nun Lucas Digne’nin yokluğunda formayı kapması tahmin ediliyor.

Yaşanılan talihsiz sakatlığın ardından Jean-Philippe Gbamin ve Seamus Coleman ile birlikte Lucas Digne de geri dönüşü belli olmayan sakatlık tablosuna yazılmış oldu.