Louis Saha: “United, Jose ile devam etmeli”

Eski Manchester United oyuncusu Louis Saha, Jose Mourinho hakkında konuşurken, onun hala Kırmızı Şeytanlar için doğru menajer olduğunu söyledi.

Fransız oyuncu, Mourinho’nun takıma liderlik edecek ve ileriye taşıyacak kaliteye ve geçmişe sahip olduğu konusunun da üstünde durdu. Sezonun başlangıcından beri bir tutarlılık sağlayamayan United, geçen hafta Manchester City karşısında aldığı 3-1’lik yenilgiden sonra zirvenin 12 puan arkasında kaldı.

Manchester United forması altında 124 maça çıkıp 42 gol atan Louis Saha, “O kesinlikle bunu başarabilecek biri. Bu kaliteye ve özgeçmişe sahip. İnsan olarak hatalar yapıyoruz ve o da yaptı. Jose yetişkin bir adam, neyi yanlış yaptığını ve geliştirmesi gerektiğini saptayacak. Fazla toleransı kalmadı ama kulüp sabretmeli. Her şey skorlarla alakalı, eğer kazanırsan zamanın olur ama kazanamazsan…” dedi.

Sezon başından beri tartışmalı performans sergileyen Jose Mourinho’nun liderlik ettiği Manchester United, 12 maçta sadece 20 puan toplayarak sekizinci sırada bulunuyor. Gol yeme problemine çare bulamayan ekip -1 averaja sahip.