Ljungberg gençlere inanıyor!

Arsenal’in geçici patronu Freddie Ljungberg, genç oyuncuların kulübün beklentilerini yerine getiremediğini söyledi.

Freddie Ljungberg, genç oyuncularının potansiyeli karşısında heyecan duyduğunu ama bunu şu an başaramadıklarını ancak takımın tecrübeli üyelerinin başarı şansları için olağanüstü olacağını söyledi.

Ljungberg, Sky Sports News’e verdiği demeçte, genç ve tecrübesiz bir takımla çıktığı Avrupla Lig’i maçında aldıkları beraberliğin kendileri için yeterli olduğunu ve yapmak istediklerini başardıklarını söyledi.

Ljungberg, genç oyunculara baskı uygulamanın herhangi bir sonuç getirmediğini, genç oyunculara destek vermeleri gerektiğini söyledi: “İnsanların genç olduklarını ve onların kulübün umudunu taşıdıklarını unutmamalıyız. Onların yanında durmalı ve onlara baskı uygulamamalıyız. Bazen hatalar yapacaklar. Genç oyuncular için bu normaldir. Ondan öğrenecekler, daha iyi olmasının tek yolu bu. Oynamaya ihtiyaçları var. Geçmişte genç olmayan futbolcular hatalar yaptı fakat onlar konuşulmadı mı? Herkes hata yapabilir fakat gençlere baskı uygulamamalıyız. Onlardan çok etkilendim, özellikle verdikleri enerji. Korkmuyorlar, hata yapıyorlar ve tekrar gidiyorlar. Onları izlemek büyük bir zevk.”

Leave a Comment