Liverpool sessizliğini sonlandırdı!

Liverpool, İspanyol orta saha oyuncusu Thiago Alcantara için Bayern Münih ile bir anlaşma imzaladı. Liverpool, Thiago’ya dört yıllık sözleşmesi için 20 milyon sterlin ödeyecek ve oyuncu yeni takımında altı numaralı formayı giyecek.

Alcantara’nın transferi Anfield’da sözleşmesinin son yılına giren Georginio Wijnaldum’un geleceğine bağlı olacak gibi görünüyordu; ancak Liverpool sessiz bekleyişinin ardından hamle yapma kararı aldı. Geçtiğimiz ay Bayern Münih forması ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan İspanyol orta sahanın ayrılığını ise Alman temsilcisinin menajerliğini yapan Hans Flick duyurdu. Basın toplantısında Thiago’nun ayrılığını açıklayan Flick, “Thiago, burada yedi başarılı yıl geçiren olağanüstü bir oyuncu. O harika bir insan ve olağanüstü bir profesyonel. Bugün hepimize veda etmesi çok duygusaldı” diye konuştu.

“LIVERPOOL DOĞRU TRANSFERİ YAPTI”

Thiago Alcantara’nın Liverpool’a transferini değerlendiren Sky Sports yorumcusu Vinny O’Connor ise son şampiyonun kaliteli bir transfere imza attığını vurguladı. O’Conner, “Liverpool’un yaz boyunca duruşu, Thiago Alcantara ile imzalamayacaklarını düşündürdü. Birkaç hafta önce, sadece birisi ayrılırsa onu alacaklarını ve bunun olacağına inanmadıklarını düşünüyorduk. Şimdi Liverpool bundan bağımsız olarak devam etmeye karar verdi ve Thiago’nun onlar için en uygun adam olduğunu düşünüyorlar. Jürgen Klopp da yaz boyunca tutarlıydı, Liverpool gerçekten iyi bir fırsat sunulmadığı zaman bir anlaşma yapmayı planlamıyordu. Bu, Liverpool’un geri çeviremediği bir anlaşma. 29 yaşında olan Thiago, genç oyuncuları satın almak, onları eğitmek, yeteneklerini ve değerlerini arttırmak için planlanan modele uymuyor. Thiago’nun dış kalitesi, en büyük sahnede performans deneyimi ile birleştiğinde harika bir oyuncu oluyor. O yüksek seviyede oynamayı seven, deneyimli ve yetenekli bir futbolcu. Liverpool’un orta sahadaki dinamiğini yenilemek için harika bir transfer oldu. Premier Lig tecrübesi olmamasına rağmen Barcelona ve Bayern’de kendini kanıtlamış bir oyuncu. Burada da istenileni sunacaktır” dedi.