Lıverpool kolay geçti

Anfield’da West Ham United ile karşılaşan Liverpool, Keita ve Mane’nin iyi oyunuyla kazanmayı bildi. Kırmızıların gollerini Salah, Mane(2) ve Sturridge attı.

Maça çok iyi başlayan Merseyside ekibi golü 19. dakikada buldu. Keita’nın araya bıraktığı pozisyonda, Andrew Robertson topu yerden ortalayarak Salah’la buluşturdu. Mısırlı oyuncu yakın mesafeden topu köşeye bırakarak skoru 1-0’a getirdi. İlk yarının son saniyelerinde Milner kendisine gelen ortayı sakin bir şekilde Mane’nin önüne indirdi ve Mane boş kaleye topu bıraktı. İlk yarıyı belirleyen gol de buydu, 2-0. İkinci yarı daha dengeli başladı. 53. dakikada Firmino topu araya bırakırken Mane maçtaki 2. golünü attı ve skoru 3-0 yaptı. Milner kazanılan kornerden çok iyi bir orta yaparken topun gittiği yerde, maça 15 saniye önce giren, Sturridge yakın mesafeden topu ağlara gönderdi ve maçın skorunu 4-0 olarak belirledi.

2 gol atan Sadio Mane açıklamalarda bulundu, “Harika bir başlangıç yaptık ve takım olarak çok iyi oynadık. Bir sürü şans yaratıp, birkaç gol attık ve kazanmayı hak ettik. 2 gol atmaktan dolayı çok mutluyum ama takım da inanılmazdı.” dedi.

Kaptan James Milner’ın açıklamaları, “Yeni bir sezona başladık ve herkes yeni sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyordu. Maça hâkim olduk ve iyi bir galibiyet aldık. Her zaman üstüne koyarak daha iyi oynayacağımızı biliyoruz ama bugün de iyi bir performans gösterdik. Sezon uzun ve her zaman çok iyi performans göstermek zor ama en önemli şey düdük çaldığı andan itibaren elimizden geleninin en iyisini yapmak.” diye belirtti.