Liverpool, Gomez ile uzun vadeli sözleşme imzaladı

Liverpool, genç savunma oyuncusu Joe Gomez’in sözleşmesini 2024’e kadar uzattı. Joe Gomez, Anfield’da kalmak için uzun vadeli bir sözleşme imzaladı.

2015 yılında Charlton’dan 3,5 milyon pound karşılığında Liverpool’a katılan savunma oyuncusu şu ana kadar Liverpool formasıyla 59 maçta yer aldı. Geçtiğimiz hafta sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Gomez’in sahalardan yaklaşık 6 hafta uzak kalması bekleniyor.

Liverpool’un resmi sitesine açıklamalarda bulunan Gomez, “Birkaç yıldır kulüple çalıştım ve Liverpool için oynamaktan zevk aldım, bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Bu yüzden sözleşmemi uzatma şansına erişmek beni çok mutlu etti. Kulübü seviyorum, burada oynamaya ve öğrenmeye devam etmek istiyorum.” dedi.

Liverpool’da yaşadığı sakatlıkları ve geçirdiği sezonları değerlendiren genç oyuncu, “Çok fazla yüksek ve alçak dönemlerimiz oldu. Bu benim dördüncü sezonum ve her sezon birbirinden farklıydı. Açıkçası bu yolda daha az aksaklık olmasını isterdim ama hepsi benim yolculuğumun bir parçasıydı. Çok fazla şey öğrendim.” diye belirtti.

Liverpool’un Alman patronu ve şampiyonluk şansları hakkında da açıklamalarda bulunan Gomez, “Sahada da güzel zamanlarım oldu. Çok önemli bir menajerle çalışıyorum ve bana çok şey kattı. Hala ondan bir şeyler öğrenmek istiyorum. Öğrenmek ve ilerlemek için her şeye sahibim. Kulübün hangi yönde ilerlediği çok net belli oluyor. Bütün işaretler her şeyi gösteriyor. Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’ne çok yaklaştık, bu sene ise ligi kazanmak için çok çalışıyoruz. En iyi sezon başlangıcı bizim nereye gitmek istediğimizi zaten anlatıyor.” diye konuştu.

Jürgen Klopp ise genç oyuncunun performansının her sezon daha da iyiye gittiğini söyleyerek, oyuncusunu övdü. Klopp, “Öğrenmek için çok hevesli bu yüzden potansiyelimizin sınırsız olduğunu düşünüyorum. Çok yönlülüğü onu daha iyi biri oyuncu yapıyor. İngiltere’nin en iyi savunma oyuncularından biri olduğunu söylemek abartı olmaz. Ben sadece onun yükselişini destekliyorum. Bu sezon eğitiminden ziyade sahada olgunlaştığını da görebiliyoruz. O iyi bir çocuk ve onunla çalıştım için mutluyum.” dedi.