Liverpool, Alcantara transferini tamamlandı

Liverpool, Bayern Münih’ten Thiago Alcantara’yı 25 milyon sterlin karşılığında kadrosuna kattı. Yapılan anlaşmayla oyuncu için 20 milyon sterline ekstra olarak 5 milyon sterlin bonus belirlendi.

Geçtiğimiz sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Bayern’den Liverpool kadrosuna katılan İspanyol oyuncu, yeni takımında 6 numaralı formayı giyecek.

Uzun süredir gerçekleşmesi beklenen transferin ardından kameraların karşısına geçen Thiago Alcantara, transferini değerlendirdi. Alcantara, “Bence inanılmaz bir duygu. Bu anı uzun zamandır bekliyordum ve burada olmaktan çok mutluyum. Yıllar geçtikçe, mümkün olduğu kadar kazanmaya çalışıyorsunuz ve kazandığınızda, daha fazla kazanmak istiyorsunuz. Bence bu kulüp benim de ne istediğimi iyi anlıyor; tüm hedeflere ulaşmak, mümkün olduğunca çok kupa kazanmak istiyorum. Aynı zamanda ihtiyacım olan bir tür bir aile hissi var çünkü kulüple gerçekten çok yakın bir ilişki kurduk. Sanırım bunu hissedeceğim, Liverpool’da bu duyguya sahip olacağım. Şu anda yaşadığımız durumda ve bağlamda olabildiğince hızlı bir şekilde takıma uyum sağlamalıyım. Her şey daha kompakt ve biraz geç kaldık. Bence tüm büyük şeyleri, sahip olduğumuz tüm iyi şeyleri karıştırmamız gerekiyor. Takıma hem savunma hem hücum anlamında yardımcı olacağım. Taraftarlar benden daha heyecanlı değil, kesinlikle değil! Bu kelimeleri söylemekle ilgili değil, bir şeyler yapmakla ilgili. Sahadaki kalbimi takım arkadaşlarıma, kulübüme ve taraftarlara vereceğim. Onlardan daha heyecanlıyım” ifadelerini kullandı.