Levy: “Tottenham tekrar hücum futbolu oynayacak!”

Daniel Levy, Nuno Espirito Santo’nun menajer olarak takımın başına atanmasının Tottenham‘ın tekrar hücum futbolu oynamasına neden olacağına inanıyor.

Spurs Başkanı Levy, Jose Mourinho’nun halefinin göreve atanmasının ardından düşüncelerini paylaştı ve taraftarlara yeni bir patron aranırken gösterdikleri sabır için teşekkür etti. Levy, “Öncelikle Nuno için kulübe hoş geldin demek istiyorum. Taraftarlarımıza bu süreç boyunca gösterdikleri sabır için teşekkür etmek isteriz. Hücum, eğlenceli bir futbol oynamanın temeli ve bu DNA yapısına geri dönme ihtiyacından daha önce bahsetmiştim. Nuno’nun yetenekli oyuncu grubumuzu alıp genç oyuncularımızla kucaklayabilecek doğru adam olduğuna inanıyorum. O takımın başına geliyor ve özel bir şey inşa ediyor” ifadelerini kullandı.

Daniel Levy ile birlikte Nuno Espirito Santo da dün gece düşüncelerini paylaştı. Nuno, Tottenham’a katılmasından dolayı duyduğu gururdan ve herkesten en iyisini elde etmek için çalışacağından bahsetti. Nuno, “Burada olmak çok büyük bir zevk, bir onur, bir sevinç! Tabii ki Fabio Paratici ve Yönetim Kurulu ile toplantılara Zoom üzerinden uzaktan başlamak zorunda kaldık ama birbirimizle konuşmaya başlar başlamaz aynı çizgide olduğumuzu, aynı zihniyette olduğumuzu hissettik, bu yüzden her şey iyi gitti. Mutluyum ve işe başlamayı dört gözle bekliyorum. Bunun anlamı bu. Kaybedecek bir günümüz yok, hemen çalışmaya başlamalıyız. Sezon öncesi birkaç gün içinde başlıyor” dedi.

Sözlerine devam eden Santo, “Tottenham’daki gibi bir kadroya sahip olmayı sadece tek bir şekilde düşünebilirsiniz. Oyundan zevk almalı, oyunu güzel oynamalıyız. Bizim gibi kaliteli, yetenekli oyunculardan oluşan bir kadroya sahip olduğunuzda; taraftarları gururlandırmak, izlemekten keyif almalarını sağlamak en önemli etkendir. Hayranlarımızın bizimle gurur duyması için çalışacağız, bu bizim DNA’mız. Bunun olacağına dair hiçbir şüphe yok. Onları gururlandıracağız ve kesinlikle takımı izlerken zevk alacaklar. Felsefemiz sadece benimle ilgili değil, kadroyla ve teknik ekiple de ilgili. Yapmamız gereken şey çok basit, oyuncuları geliştiriyoruz, onları daha iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz, onları her gün geliştirmeye çalışıyoruz ve bu sayede oyuncunun yaşı ne olursa olsun oyuna odaklanıyoruz. Aklımızdaki oyuncuları ortaya koyuyoruz ve onları daha iyi hale getirmek için neler yapabileceğimizi gösteriyoruz. Onları nasıl iyileştirebiliriz? İşlerini kolaylaştıracak daha iyi bir çözümü nasıl bulabiliriz? Daha iyi performans göstermelerini nasıl sağlayabiliriz? Bunu başarırsak takımımız gelişecek, kulübümüz gelişecek ve bizim felsefemiz hep bu olacak” diye konuştu.

Eski Wolves menajerinin göreve atanmasından önce; Antonio Conte, Paulo Fonseca, Mauricio Pochettino ve Gennaro Gattuso Tottenham ile anılıyordu.

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com