Lemina’nın yeni adresi belli oldu!

Premier Ligi’e geri dönen Fulham, geçen sezonu Galatasaray’da kiralık olarak geçiren Mario Lemina’yı Southampton’dan kiraladığını açıkladı.

Ağustos 2017’de Juventus’tan Southampton’a 15,4 milyon sterlin karşılığında katılan Lemina, geçtiğimiz sezonu Galatasaray’da kiralık olarak geçirdi. Fulham, oyuncunun performansına bağlı olarak transferi kalıcı hale getirebilir.

Fulham forması ile Premier Lig’e geri dönmeye hazırlanan Lemina, kulüp kanalına açıklamalarda bulundu. Lemina, “Şimdi Fulham ile birlikteyim, gerçekten mutluyum ve projenin bir parçası olduğum için heyecanlıyım. Yönetici ile konuştum ve takım hakkında, proje hakkında, bu sezon yapmak istediği her şey hakkında iyi fikirlere sahip olduğunu gördüm. Bunun bir parçası olduğum için mutluyum” ifadelerini kullandı.

Fulham’ın Başkan Yardımcısı ve Futbol Operasyonları Direktörü Tony Khan, baş antrenör Scott Parker’ın yanı sıra kulübün keşif ve istatistiksel analiz ekiplerinin Lemina’yı Craven Cottage’a getirmeye istekli olduğunu açıkladı. Khan, “Mario Lemina, Premier Lig de dahil olmak üzere Avrupa çapında deneyime sahip ve takımımıza kiralık olarak geleceğini duyurmaktan çok heyecan duyuyorum. Bu yaz Mario’yu takip etmeyi seçtim çünkü işe alım konferanslarımızda, keşif ekibimiz tarafından fazlasıyla yüksek puan aldı” dedi.