Leicester’ın Lallana ilgisi artıyor!

Leicester City, Adam Lallana’nın temsilcilerine yaz hamlesiyle ilgili ilk yaklaşımı yaptı. 31 yaşındaki oyuncunun kontratı bu yaz sona erecek ve birden çok Premier Lig ekibinin oyuncuyu takibe aldığı biliniyor.

Lallana sezon sonu için herhangi bir Premier Lig takımı ile şu an sözleşme imzalayamasa bile ülke dışındaki takımlarla görüşme ve kontrat imzalama yetkisine sahip. Leicester City menajeri Brendan Rodgers, oyuncuyu King Power Stadı’na getirmekte istekli olduğu için yönetimden ilgilerini erkenden ilan etmelerini istedi. Liverpool ise Lallana’ya yeni bir sözleşme teklif edilmeyeceğini açıkladıktan sonra oyuncuya geleceğini planlaması için izin verdi.

Transfer kuralları, Lallana’nın mevcut sözleşmesinin bitiminden önce başka bir İngiliz kulübü ile müzakere etmek istiyorsa, mevcut kulübünün iznine sahip olması gerektiğini belirtiyor. Özellikle gelecek sezon Şampiyonlar Ligi için kadro yapılanmasını sıkı tutan Brendan Rodgers; 2014’te Liverpool’da görev alırken kadrosuna kattığı Lallana’yı bu kez de Leicester’da görmek istiyor.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment