Leicester transfer çalışmalarına erken başladı!

Geçtiğimiz hafta takımın başına deneyimli menajer Brendan Rodgers’ı getiren Leicester City, gelecek sezonun planlarını yapmaya başladı. Sky Sport News’a göre Leicester’ın gözü Alfredo Morelos’un üstünde.

Sky Sports kaynaklarına göre Leicester City, 22 yaşındaki Kolombiyalı oyuncunun transferi için Dortmund ve birkaç Alman kulübüyle yarışa hazırlanıyor. Şu an Glasgow Rangers forması giyen Morelos bu sezon takımı için 40 maçta görev aldı. Genç oyuncu 40 maçta 28 gol, 11 asistlik performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Haberde yer alan kaynaklara göre Brendan Rodgers’ın genç oyuncuyu kesinlikle takımda istediği vurgulandı. Rodgers, Leicester City imzası öncesi bilindiği üzere Rangers’ın adeta düşmanı olan Celtic’in başındaydı.

Takıma yeni katılmasına rağmen çalışmalarını hızlandıran Rodgers’ın bu transfer için Leicester City Transfer Komitesi Başkanı Eduardo Macia ile birebir konuşması bekleniyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında kulübü ile 4 yıllık yeni sözleşmeye imza atan Morelos ise Kolombiya radyosuna transfer söylentilerinin doğru olduğunu belirten açıklamalarda bulundu. Morelos, “Beni izleyen birçok takım var ve bunun farkındayım. Onlara beni izlemeleri gerektiği söylendi. Sanırım bu yaz transferim gerçekleşecek” dedi. Ada basınına göre genç oyuncunun bu sezon sonu takımdan ayrılacağı belirtildi.

Leicester’ın bu transferde en büyük rakibi olarak anılan Dortmund’un ise Morelos’u Sancho’yu kaybetmesi durumunda takıma dahil edebileceği vurgulandı. Adı sık sık dünya devleri ile anılan Sancho’nun durumunun Morelos transferinde kilit rol oynadığı yazıldı.

Leave a Comment