Leeds United transfer için acele etmeyecek!

Leeds United CEO’su Angus Kinnear, baş antrenör Marcelo Bielsa’nın yeni bir sözleşme imzalamaya çok yakın olduğunu ancak Ben White’ı Elland Road’a geri getirecek bir anlaşmanın zorlu olduğunu belirtti.

Leeds United CEO’su Angus Kinnear, bu yaz Brighton savunma oyuncusu Ben White’ın kalıcı bir anlaşma ile takıma katılmasının kesinlikle zor olacağını söyledi. Ben White, geçen sezon 46 Sky Bet Championship maçının tümünde oynadı ve Marcelo Bielsa yönetiminde Premier Lig’e yükselme başarısına ortak oldu. Leeds, 22 yaşındaki savunma oyuncusu için şu ana kadar üç teklif verdi fakat transfer henüz gerçekleşmedi. Premier Lig’e geri dönen Leeds, kadrosunu güçlendirerek eski günlere dönmek için çalışmalarına devam ediyor.

Henüz Premier Lig’de oynama şansı bulamayan White, şimdiye kadar Brighton’dan gelen üç iyileştirilmiş sözleşme teklifini geri çevirdi. Kinnear, Ben White transferinin gerçekleşmemesi durumunda kulübün başka hedefleri olduğunu ve tek bir transfere bağlı kalmadıklarını vurguladı. Kinnear, “O çok yakından değerlendirdiğimiz bir oyuncu, taraftarların onu sevdiğini biliyoruz ve Ben’in burada geçirdiği zamandan zevk aldığını düşünüyoruz. Onu buraya kalıcı olarak getirmek istediğimiz gerçeğini gizlemedik. Ayrıca Brighton oyuncusu olduğu gerçeğine de çok saygılı olmalıyız, şu anda onlarla antrenman yapıyor ve tartışmalar oldu. Onu Leeds United oyuncusu yapmanın zor olacağını düşünüyorum, ancak Ben White olmazsa ileri aşamalarda olan başka seçeneklerimiz var ve yakında bunlardan birini duyuracağız” dedi.

“BIELSA HER GÜN BİZİMLE BİRLİKTE!”

Başarılı teknik adam Bielsa ve transfer politikaları hakkında da konuşan Kinnear; “Oyuncuların Premier Lig’de Leeds United için gelip oynamak istediklerini biliyoruz; bu yüzden doğru oyuncuları çekmek konusunda herhangi bir zorluk yaşayacağımızı sanmıyorum. Bulduğumuz şey, piyasanın belki de normalde yapacağından daha yavaş hareket ettiği. Sezon başlangıcına sadece birkaç hafta kalmamıza rağmen, transfer piyasası henüz hareketlenmedi. Anlaşmaların zaman alacağını düşünüyorum. Acele etmeyeceğiz; doğru oyuncuları güvence altına almak isteyeceğiz, ancak ihtiyacımız olan üç ila dört temel alanı güçlendireceğimizden ve bu insanları işe alacağımızdan eminiz. Marcelo ile geçen sezon yaşadığımız zorluk, tamamen önümüzdeki sezon için hazırlıklara odaklanmış olmasıydı. Yeni sözleşme imzalamaya fazlasıyla yakın. Her gün antrenman sahasında, takımla çalışıyor, analizlerini yapıyor. Sadece kağıdı önüne getirmek ve imzalaması için uygun zamanı bulmam gerekiyor” diye konuştu.