Leeds patronu Premier Lig’e meydan okumak istiyor!

Leeds’in sahibi Andrea Radrizzani, Premier Lig’de geçirecekleri ilk beş yılın ardından takımının “Big Six” seviyesinde olmasını istediğini söyledi. Gelecek için büyük planları olan Radrizzani, şu an için ise tek amaçlarının ligde kalmak olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz sezonu Sky Bet Championship’u şampiyon unvanıyla tamamlayan ve 16 yıllık aranın ardından Premier Lig’e geri dönen Leeds, ligin açılış haftasında son şampiyon Liverpool ile karşılaşmak için hazırlanıyor. Leeds United’ın gelecek için en önemli hedefi Premier Lig seviyesinde kalmak olurken, takım sahibi Andrea Radrizzani gelecek için daha büyük planlarının olduğunu dile getirdi. Radrizzani, “Umarım gelecek iki yıl Premier Lig’de kalabiliriz. İki yıllık bu ilk döngüden sonra, daha büyük ekiplerle arayı açmaya ve kapatmaya hazır olacağımızı düşünüyorum. Açıkçası amacım; üç, beş yıllık bir döneme bakarsam, ilk altının hemen arkasına yerleşmektir” diye konuştu.

Leicester ve Wolves’un son yıllardaki başarısı, yeni yükselen kulüplerin Premier Lig futboluna hızlı bir şekilde uyum sağlamasının mümkün olduğunu gösteriyor. Leicester, ligdeki ikinci sezonunda 2015/16 Premier Lig şampiyonluğunu kazanarak dünyayı şaşkına çevirirken, Wolves art arda iki sezonu yedinci sırada bitirdi. Ancak Radrizzani, Leeds’in onların izinden gitmesi fikrine yakın olmadığını vurguladı. Radrizzani, “İmkansız. Bunu yapmak yanlış olur çünkü bunu yapacak bir temel yok. Açıkça görülüyor ki, Leicester gibi inanılmaz bir hikayeye sahip takımlar var, ancak Leicester aynı zamanda istikrar ve sürdürülebilirliğin bir örneğidir. Ama şimdi olasılıklarımızın ne olduğu konusunda gerçekçi olmamız gerektiğini düşünüyorum ve amacımız Premier Lig’de kalmak” diye konuştu.