Laporte imzayı attı

Manchester City, Fransız stoperi Aymeric Laporte ile sözleşme uzattı. Yapılan yeni sözleşme ile Aymeric Laporte, kendisini 2025 yılına kadar Manchester City’de tutacak imzayı attı.

24 yaşındaki oyuncu Pep Guardiola tarafından savunmanın merkezinde ve savunmanın solunda görev almaya devam ediyor. Laporte geçtiğimiz yıl devre arasında Athletic Bilbao ‘dan 57 milyon sterline kadroya katılmıştı.

Aymeric Laporte takıma katıldığı günden itibaren ilk 11’de oynayarak, kendini kanıtlamayı başardı. 24 yaşındaki oyuncu Manchester City’nin zaferlerinde önemli bir rol oynadı.

Kendisini 2025 yılına dek City’de tutacak olan sözleşemeye imza atan Fransız oyuncu, “Uzun vadeli bir sözleşme ile Manchester City’de devam etmekten çok mutluyum. Buraya geldiğim günden beri, Pep ve tüm oyuncular tarafından memnuniyetle karşılandım. Bu kulüp bana oyunumu geliştirmek için ihtiyacım olan her şeyi sunuyor. Zaten büyük adımlar attım ve daha iyi olmaya devam etmek istiyorum. Açıkçası, kupalar kazanmak istiyorum ve şehrin bütün tutkularımı yerine getirmek için en iyi yer olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Aymeric Laporte bu sezon Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi’nde 34 maçta görev aldı ancak Aymeric henüz milli takım daveti almadı.

Manchester City Futbol Direktörü Txiki Begiristain oyuncunun yeni sözleşmeyi kabul etmesinden dolayı mutlu olduğunu ve oyuncunun büyük bir yetenek olduğunu belirtti. Begiristain, “Aymeric çok büyük bir yetenek ve bize en iyi yıllarını vermiş olması kutlayacak bir şey. Onu buraya getirmeden önce olağanüstü bir potansiyeli olduğunu biliyorduk, ancak son 12 aydaki gelişimi inanılmazdı” diye konuştu.

Leave a Comment