Lanzini, “Amacım takıma ve arkadaşlarıma yardımcı olmak”

West Ham United‘ın on numarası Manuel Lanzini, kulübün resmi kanalında gerçekleştirdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. West Ham TV’de yayınlanan röportajda deneyimli oyuncu, takımına ve arkadaşlarına yardımcı olmak istediğini vurguladı.

Kendi oyun tarzını ve takıma olan bakış açısından bahsederek sözlerine başlayan Manuel Lanzini, “Tekrar oynadığım için çok mutluyum. Öncelikle bu önemliydi. Tekrar sahada olmak harika bir his. Sahaya çıktığım zamanlar takıma ve takım arkadaşlarıma yardım etmek için topu almaya çalışıyorum. Bunu yapmaya çalışıyorum ve yardım edebilirsem iyi hissediyorum. Benim oyuna karşı bakış açım tam olarak bu. Çok güçlü bir takıma karşı iyi bir puan aldığımızı düşünüyorum. Belki üç puanı hak ettik ama kaybetmekten iyidir ve iyi bir noktaya geldik. Böyle devam etmemiz ve güçlü olmamız gerekiyor” dedi.

Sözlerine devam eden Lanzini, son zamanlarda etkili olan takım arkadaşları hakkında da açıklamalarda bulundu. Lanzini, “İyi bir oyundu. Ayrıca, Séb için iyiydi çünkü kendine güveni için bunu hak ediyor. Bunları yapabilir. Bunu biliyoruz. O bizim forvetimiz ve kendimizden emin olmak için Séb’e ihtiyacımız var. Her oyuncu için bu böyledir, bir gol attığınızda güveniniz yerine gelir ve bu gol Séb için inanılmazdı. Saïd Benrahma onun için de mutluyum. Tabii ki Saïd ile birlikte oynayabilirim çünkü o topu almayı, top sürmeyi, pas atmayı ve gitmeyi seven bir oyuncu. O çok iyi bir oyuncu ve elbette birlikte oynayabiliriz” diye konuştu.

Bu sezon altısı Premier League olmak üzere toplam 9 maçta forma giyen alan Arjantinli oyuncu, şu ana dek 1 gol ve 2 asist üretti.

Kaynak: https://www.whufc.com/