Lampard, “Yapılan yorumlar sınırları aşıyor!”

Chelsea patronu Frank Lampard, Ruben Loftus-Cheek’in Brighton’a karşı gösterdiği performanstan dolayı eleştirilmesinin sınırları aştığını söyledi. Lampard, oyuncu için yapılan eleştirilerin çok sert olduğunu vurguladı.

Yapılan eleştirilere sessiz kalamayan genç teknik adam, oyuncusunu herkesin tanıdığından daha çok tanıdığını belirterek savundu. Lampard, “Ruben hikayesini sizlerden daha iyi biliyorum. Ruben’in korkunç bir yaralanması vardı, geçen sezon boyunca geri dönmek için çok çalıştığı bir sakatlıktan bahsediyorum. O sezonun başlangıcına tekrar uyum sağlamak için zekice eğitildi ve buna hazırlanmak için günlerini verdi. Onun yaşadığı gibi sakatlıklardan dönmek inanılmaz zordur ve o dönebilmek için her gününü bizimle geçirdi. Ona yapılan yorumlara baktığım zaman sınırların aşıldığını görüyorum. Bunları duyacak şeyler yapmadı, o sadece dönmek için çaba gösterdi. O son derece yetenekli bir oyuncu, harika bir delikanlı, bu yüzden Ruben Loftus-Cheek’den gelecek için çok daha fazlası olacak. Ne yazık ki yine bazıları hiçbir şeyi dinlemeden ya da bilmeden yorum yapmaya devam edecek oysa Ruben, onların söylediklerinden daha zor şeyler yaşadı” dedi.

Sky Sports ekranlarında yorum yapan Gary Neville ve Jamie Carragher, Brighton maçından sonra önemli açıklamalara imza atmıştı. Carragher’ın aksine oyuncuya sert yorumlarda bulunan Neville, Ruben’in bugüne dek hiçbir zaman şans yaratamadığını ve gerçekten hayal kırıklığı yaratan bir oyuncu olduğunu söylemişti. Carragher ise doğru zamanın yakında geleceğini belirtmişti.