Lampard yakın ilişkilerin kredi yaratacağını düşünmüyor!

Frank Lampard, futbolculuk kariyerinde Chelsea‘ye katılırken Roman Abramovich’in çok önemli bir rol üstlendiğini vurgulamasına rağmen teknik direktörlük kariyerinde ise bunların bir öneminin olmadığını söyledi.

Eski Chelsea orta saha oyuncusu Lampard, 2019’da baş antrenör olarak kulübe dönmeden önce Abramovich’in önderliğinde Stamford Bridge’de kupa yüklü bir kariyer yaşamıştı. Chelsea taraftarları için yerinin her zaman ayrı olduğunu bilen Frank Lampard; son haftalarda alınan kötü sonuçlar ve peşpeşe mağlubiyetlerin ardından kamuoyu tarafından doğru teknik adam olup olmadığı konusu ile gündeme gelmişti.

Roman Abramovich ile olan yakın ilişkisinin işine nasıl bir etki yarattığı sorulduğunda ise Lampard, geçmişte olanların ya da yakın ilişkilerin teknik direktörlük kariyerini etkilemediği yanıtını verdi. Lampard, “Buraya çıkıp bazı şeyleri saklayamam. Roman Abramovich benim futbolculuk kariyerimin mimarlarından biri. Belki kişisel kariyerimde farklı yerlere giderdim ama neyse ki böyle bir takım sahibi ile çalışma ve böyle bir kariyer yapma şansı yakaladım. Bunu anlıyorum, ancak bunun şu an bana bir avantaj sağladığını sanmıyorum. Buradayım ve geçen yıl yaptığımız iş, bir yıl içinde bizi dördüncü sıraya çıkarmak için yaptığım iş; bizim için çok olumluydu ama şimdi tekrar bunu yapmamız gerekiyor. Evet geçmişte ve şu anda yakın ilişkilerimiz var fakat beni aramızdaki bağ değil sahada gerçekleştirdiğim iş ilgilendiriyor. Tekrar ediyorum ama yakın ilişkilerin böyle işlerde etkisi olduğunu sanmıyorum” dedi.

“YENİ OYUNCULARIN PERFORMANSI SEZONU ETKİLEYECEK”

İlk sezonunda gösterdiği etkili performansla güven kazanan ve transfer yasağının bitmesiyle transferde şaha kalkan Chelsea için Lampard; yeni gelen oyuncularının daha iyi performans göstermelerinde zamana ihtiyaç duyduklarını tekrarladı. Son haftalarda aldığı eleştirilerin bir payınında transfere harcanan para olduğunu kabul eden Lampard, “Bu kulübe uzun zaman önce geldiğimi hatırlıyorum ve ilk yılımda muhtemelen ortalama bir Premier Lig orta saha oyuncusuydum, ikinci yıl daha iyi başladım, üçüncü yıl ondan daha iyi, sonra dördüncü yıl ve sonrasında seviyem yükseldiğim seviyelere geldi. Bu yüzden yeni oyunculara baktığımda bunu böyle görüyorum ve sonra ayrıntıların geri kalanı oyuncularla nasıl çalıştığım ile ilgili diye bakıyorum. Bundan sıyrılıp başkalarının ne düşündüğünü söyleyemem, bu benim ötemde. Buraya koçluk yapmak ve elimden gelenin en iyisini yapmak için geldim. Daha önce de söylediğim gibi ve sürekli aynı şeyi söylüyorum, bunun düz bir çizgi olacağını hiç düşünmemiştim. Yeni oyuncuların bunları yaşamasını bekliyordum, böyle bir dönemde bunları yaşamamanız imkansız. Yeterli zaman, yeterli çalışma ortamı gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. Yeni oyuncuların zamanla daha iyi olacağını biliyorum ve bunun sezona etkisi oldukça fazla olacak” diye konuştu.

Son altı haftada dört mağlubiyet alarak zirve mücadelesinden uzaklaşan Chelsea‘de Roman Abramovich’in, Frank Lampard yerine bir başka eski Chelsea oyuncusyu Andriy Shevchenko’yu getireceği gündem yaratmaya devam ediyor.

Kaynak: https://www.skysports.com