Lampard, “United ile karşılaşmak büyük maç hissi yaratıyor”

Chelsea’nin genç menajeri Frank Lampard, Manchester United ile karşılaşacakları zorlu maç öncesi takımını ve maçı değerlendirdi.

Geçmişte birçok kez şampiyonluk yarışında karşı karşıya gelen iki önemli ekip yarın Old Trafford’da kozlarını paylaşamaya hazırlanıyor. Geçmiş sezonlara oranla şampiyonluk yarışından uzak kalan her iki ekibin hala eskisi kadar kıyasıya rekabete sahip olup olmadığı ise soru işaretleri yaratıyor.

Manchester United maçı öncesi düşüncelerini dile getiren Lampard, hala iki ekip arasındaki rekabetin var olup olmadığı sorusuna ise, “Evet, kesinlikle olması gerektiği gibi. Onlarla çok oynadık, geçen yıl ligde olduğu gibi iki kupa müsabakasında da karşı karşıya geldik. Kaliteli oyunculardan ve organizasyondan oluşan kaliteli bir takımlar. Hafta ortasında Paris’e nasıl gittiklerini gördük ve harika bir sonuç aldılar. Şu anda, ligde herkes birbirine çok yakın. Böyle önemli maçlarda puan kazanmak büyük bir fırsat yaratıyor. Kesinlikle her iki taraf için kolay olmayacak. Manchester United ile karşılaşmak benim için büyük maç hissi yaratıyor. Diğer maçların önemini küçümsemiyorum, burada her maç önemli fakat bu maçın hissi daha farklı oluyor” cevabını verdi.

Takımının performansını ve geçmiş maçlardan aldıkları dersleri de değerlendiren Lampard, ” Olumlu işaretler görüyorum ama aynı zamanda her oyunda geliştirmemiz gereken şeyler de görüyorum, bu yüzden düşüncelerimin önüne geçmiyorum. Bunun biraz zaman alacağını biliyordum. Bir ön sezonu kaçırdık, bu yüzden işler daha uzun bir süreye yayılabilir. Zaman geçtikçe daha iyi olmamızı bekliyorum ve eksik noktalar üzerinde çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Antrenman yapmak için fazla vaktiniz olmadığında yeni oyuncuların alışma süreci de uzuyor. Bunun için çalışıp, tüm açıklarımızı kapatmak istiyoruz” dedi.