Lampard, “Tutarlılık bizim için en önemli detay”

Chelsea menajeri Frank Lampard, Cobham’dan video bağlantısı aracılığıyla Everton maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Lampard, birçok konu hakkında düşüncelerini ifade etti.

Hafta sonu oynanacak olan zorlu Everton maçı öncesi kulüp tesislerinden video bağlantı ile gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Lampard, sözlerine Pulisic’in sağlık durumu ile başladı. Lampard, “Christian Pulisic, Leeds United maçının ardından dizinde bir ağrı hissetti fakat normal antrenmanlara çıkabiliyor. Christian’ın durumu hala kontrol ediliyor ve bunun adını sakatlık olarak koymak istemiyorum. Hafta içindeki durumumuz neyse hala o noktadayız. Yeteneklerini biliyoruz ve geçen hafta Leeds’e karşı oynarken onları gösterdi. Ondan en iyisini hızlı ve tutarlı bir şekilde elde etmenin doğru yolunu bulmalıyım” dedi.

Kadrodan uzun bir süredir uzak kalan Jorginho’nun durumu hakkında sorulan soruya ise Lampard, “Penaltı konusunda onun yeteneğinden asla şüphe etmedim. Elbette bazen böyle şeyler olabilir fakat o bunu iyi yaptığını biliyor. Arka arkaya kaçırdı ama geçen gece gördüğümüz gibi, bizim için bunu yapmaya devam edebiliyor. O görevine geri döndü. Tarzına güveniyor ve ben de kendime güveniyorum, bu yüzden sorun değil. Kaptan yardımcısı; ne zaman oynasa, antrenman yapsa veya davranışlarında her şeyini veriyor, bu yüzden ondan çok memnunum” diye belirtti.

“ANCELOTTI BAŞINDAN BERİ BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL”

Hafta sonu karşı karşıya geleceği eski antrenörü Carlo Ancelotti’den de övgülerle bahseden Lampard, “O zamanlar bir oyuncu olarak ondan çok etkilenmiştim. Çalıştığım yöneticiler hakkında konuşurken o tam tepede diyebilirim. Çeşitli kulüplerle kariyerinde büyük başarılar elde etti ve bire bir onu harika bir koç, harika bir adam olarak buldum. Her zaman böyleydi, onu görmeyi ve onunla konuşmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

“TUTARLIK BİZİM İÇİN MAÇLARDAN DAHA ÖNEMLİ”

Son olarak Chelsea’nin potansiyel şampiyonluk adaylığı ve beklentiler üstüne konuşan Lampard, gelecek için büyük mesajlar vermenin yersiz olacağına dikkat çekti. Lampard, “Bilmiyorum. Nerede olduğumuz konusunda memnunuz ama gidecek çok yolumuz olduğunu biliyorum. Şu anda bunların çok önemli olduğunu düşünmüyorum çünkü bu noktada kelimeler o kadar önemli değil. Chelsea‘de bizim için önemli olan, Aralık ortasına kadarki maçlar değil, şampiyonlukları kazanan şeyin sezon boyunca tutarlılık olduğunu anlamamız. Bunun yanında her şey çalışmaya ne kadar devam ettiğimizle ilgili. Sezonun başlangıcındaki değişkenler nedeniyle net beklentilere sahip olmak gerçekten zordu. Covid zamanları, sezon öncesi, yeni transferler, bazı sakatlıklar ve bunun nasıl sonuçlanacağını bilmiyordum. Sezonun başına dönersek bazı performanslar ve sonuçlar açısından biraz yanlışlık vardı fakat şu anda çok iyi performanslar ve sonuçlar alıyoruz. Gerçek şu ki, biz muhtemelen bunun ortasında bir yerdeyiz. Tutarlılığın ileride bulacağımız bir şey olduğundan emin olmalıyız” diye konuştu.

Kaynak: https://www.chelseafc.com