Lampard, “Transfer döneminde neler olacak beraber göreceğiz”

Chelsea patronu Frank Lampard, hafta sonu oynanacak zorlu Manchester City maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına geçen İngiliz teknik adam, Manchester City mücadelesini ve ara transfer dönemini değerlendirdi.

Düzenlenen basın toplantısında son haftalarda yaşadıkları puan kayıplarını değerlendirerek sözlerine başlayan Frank Lampard, Manchester City mücadelesinin önemine dikkat çekti. Lampard, “Arsenal maçı muhtemelen sezonun en kötü performansıydı, özellikle ilk yarıdaki performansımız çok kötüydü. Villa’ya karşı daha fazla enerjimiz vardı ve maçı kazandırması gereken fırsatları değerlendiremedik. Bu hafta daha yüksek bir enerjiye sahip olmalıyız. Arsenal’e karşı yavaştık, Manchester City’ye karşı hızlı olmamız gerekiyor. Ayrıca Mancehster City’e karşı savunma açısından disiplinli olmalıyız. Bu yüzden, nasıl savunma yapacağımız konusunda disiplin, nasıl saldırdığımızda ise hız gerekiyor” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi takımına olan güvenini bir kez daha vurgulayan Lampard, sözlerine şu şekilde devam etti: “Takım olarak kendimize güveniyorum çünkü olabildiğince iyi oynadığımızda, özellikle Stamford Bridge’de herkesi yenme fırsatımız olduğunu biliyorum. Bu yüzden kendimize güveniyorum, ancak kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğinin farkındayım. Çok güçlü bir ekipler, çok iyi yönetiliyorlar, çok fazla şey kabul etmiyorlar, saldırı alanlarında çok fazla tehditleri var. Bu yüzden kendimize odaklanmalı ve elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Manchester City’ye karşı oynanan oyun, aynı zamanda yılın ilk maçı olacak. İlk maçımızı kazanarak 2021’e olumlu bir başlangıç ​​yapma fırsatı sunuyor. Puan durumunda büyük farklar yok ve bu maçı daha önemli bir hale getiriyor. Çok iyi bir rakibe karşı büyük bir mücadele olacağından eminim. Terkar söylediğim gibi kendi oyunumuza odaklanmalı ve bunu sürdürmeliyiz. Kendimizi sahaya vermediğimiz zamanlarda maçın altında kalıyoruz ve zarar görüyoruz. Tekrar enerjimizi sahaya yansıtmalıyız.”

“TRANSFER DÖNEMİ İÇİN FİKİRLERİM VAR”

Manchester City maçı hakkında görüşlerini belirtikten sonra ara transfer dönemini de değerlendiren Lampard; “Fikirlerim var. Büyük bir kadromuz var, eğer çok fazla oynamayan oyuncular için fırsatlar varsa, bunun değişip değişmediğini görmek zorundayız. Bu oyuncu, kulüp ve benim aramda bir konuşma olacak. O zaman doğru şekilde güçlenip güçlenemeyeceğimize bakarız ancak bunu yapmak için yukarı aşağı zıplamayız. Bu yıl odak noktam tamamen sahada olanlar çünkü zaten yeni oyuncularımız var, çünkü genç oyuncularımız var, bu yüzden buna odaklanıyorum. Ama neler olacağını göreceğiz, uzun bir ay” dedi.

Kaynak: https://www.chelseafc.com