Lampard, “Thiago tecrübesiyle bize değer katıyor”

Chelsea patronu Frank Lampard, geçtiğimiz transfer döneminde kadrosuna kattığı Thiago Silva’nın tecrübesi ve liderliği ile takımına büyük değer kazandırdığını söyledi.

Geçtiğimiz yaz PSG ile kontratını yenilemeyen ve bonservissiz bir şekilde Chelsea’ye katılan Thiago Silva için genç menajer Frank Lampard övgüler yağdırdı. Chelsea formasıyla 7 kez ilk onbir başlayan tecrübeli oyuncu, takımının bu maçların altısında gol yememesinde önemli bir rol üstlendi. Brezilyalı oyuncu hakkındaki düşencelerini dile getiren Lampard, “İngilizcesi gelişiyor, özellikle İngilizcesinin futbol tarafı, sahadaki sözleri gelişiyor. Etkisi çok büyük. Dil olmadan profesyonelliği çok netti. O oyuncularla temas kuruyor, ona saygı duyuyorlar. Performansı çok iyi. İyi antrenman yapıyor, iyi hazırlanıyor ve harika bir kariyere neden sahip olduğunu bize gösteriyor. Onun kadroda olması harika. Oyuncular ona hayranlık duyuyor, günlük işlerini ve performansını koruyabiliyor. Daha genç oyuncular ve kadrodaki her oyuncu için harika bir şans sunuyor. Bu kadar yoğun ve en üst seviyede performans sergilemek isteyen bir oyuncuya koçluk yapmak ve onu yönetmek kesinlikle büyük bir zevk” dedi.

Sözlerine devam Lampard, “Yaşı bile onu yönetmekte çok önemli değil. Performanslarına ve antrenmanlardaki haline baktığınızda şimdiye kadar gerçekten olumlu bir hikaye olduğunu anlıyoruz. Bu sadece onun için değil, aynı zamanda takım üzerindeki etkisi için de devam edebilir. Bulaşıcı bir tavır, profesyonellik getiren bir oyuncu. Oyuncular büyüyor. Geçen sene oldukça genç bir takımdık. Tecrübeli isimlerle kadromuza değer katıyoruz” diye belirtti.