Lampard, “Tarafların formda oluşu maça heyecan getirecek”

Chelsea patronu Frank Lampard, hafta sonu oynayacakları maçın her iki takımın formundan dolayı heyecan verici olacağını söyledi. Lampard, düzenlenen basın toplantısında şampiyonluğu düşünmek için henüz erken olduğuna da dikkat çekti.

Premier League’de lider olarak haftayı açmaya hazırlanan Tottenham ile üçüncü sırada bulunan Chelsea‘nin karşı karşıya geleceği maç, Premier League takipçileri için bir maçtan fazlasını ifade ediyor. Chelsea efsanesi Jose Mourinho ile eski öğrencisi Frank Lampard’ın karşılaşacağı maç aynı zamanda son yıllarda ortaya çıkan Liverpool, Manchester City rekabetinin ötesinde bu sezon önemli bir şampiyonluk yarışı olduğunu gösteriyor.

Oynanacak maç hakkındaki düşüncelerini ifade Lampard, “Chelsea-Tottenham zaten iki takım arasındaki rekabet nedeniyle ekstra özel. Fikstürde birçok kez oynadım. Formda olduğumuz gerçeği ve lig tablosunun üstüne renk katıyor. Hepimiz pozisyonlar için savaşıyoruz, bu yüzden özel olan bir oyun ve tüm gözler ona çekilecek. Rakiplerimiz oynarken, bu oyunları denemek ve kazanmak her zaman önemlidir ve güven için çok iyi olabilir. Çok iyi oynuyorlar. Geçen hafta Manchester City’yi yendiler ve onların ne derece güven içinde olduklarını hayal edebilirsiniz. Sezonun henüz başındayız, bu yüzden takımlarımıza kapılmamalıyız. Zirvede rekabet ediyor olmamız iyi ama önümüzde çok uzun bir yol var. Jose’nin konumunu anlıyorum ve ben bizim için de aynı şeyi hissediyorum” diye konuştu.

“SON VE KANE GİBİ OLMALARINI İSTERİM”

Lampard ayrıca Spurs’un en tehlikeli isimleri olarak gösterilen Harry Kane ve Heung-Min Son ikilisi hakkında da düşüncelerini söyledi. Lampard, “Kesinlikle rekor için bir tehdit oluşturuyorlar, bunu böyle gittikleri ve adil oynadıkları şekilde rahatça yenecekler. Bu rekorla ilgili hiçbir endişem yok. Bu Didier ve benim gurur duyduğum bir şey ama bu futbol ve devam ediyor. Kendi seviyelerindeki oyuncular bunu her zaman test edeceklerdir. Tehditlerinin farkındayım. Onların bağlantı oyunlarıyla ürettikleri sayılara bakarsınız, bu anlayış açıktır. Bu, farkında olmamız gereken bir şey ve bu onların büyük bir gücü. Son ve Kane gibi oyuncularla, birkaç yıldır bunun üzerinde çalışıyorlar ve biz bunun ilk aşamalarındayız. Oyuncularımızın bu tür ilişkiler kurmasını isterim, böylece birbirlerinin ne yaptığını bilirler. O düzeyde bir yeteneğe sahipler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.skysports.com