Lampard: “Takımın ruh hali oldukça iyi!”

Everton menajeri Frank Lampard, Nottingham Forest maçı için düzenlenen basın toplantısında medyaya açıklamalarda bulundu.

Takımı hakkında Frank Lampard: “Takımın morali iyi, ilk iki haftadan daha fazla puan almamız gerekiyordu ama olmadı. Her iki maçta da rahatlıkla beraberlik alabilirdik, en azından bunu kurtarabilirdik. Erken bir geçiş dönemindeyiz ama ruh hali iyi, performansımız kötü değildi.”

Transfer planları hakkında Lampard: “Kulüp güçlendirmek istediğimiz diğer alanlara bakmak zorundaydı ve sadece bununla yeterli değildi. Kimse Dominic’in sakatlığının geldiğini görmedi. Salomon Rondon ilk maç için askıya alındı ve şu anda müsait. Kesinlikle bir forvet arıyoruz, kadroyu geliştirmek için doğru zamanda doğru oyuncu olduğundan emin olmalıyız. Benzer durumda olan birçok kulüp var ve biz de onlardan biriyiz.”

Chelsea’nin takip ettiği Anthony Gordon hakkında konuşan Lampard: “O bir Everton oyuncusu, değil mi? Varsayımsal sorular hakkında konuşmak istemiyorum. O bir Everton oyuncusu. Birincisi takım için çok değerli. Geçen sezon buraya geldiğimde bunu gördük ve onun yeteneğini sahada hissettim. Takımımız için çok değerli ve potansiyeli bir hayli yüksek bir oyuncu, bu yüzden taraftarlarla da bağı var. Yarın kadroda ve onunla yaptığım tüm sohbetler gizli kalacak. Her oyuncunun yapması gerektiği gibi oyununa, kendi formuna devam etmesi, iyi antrenman yapması, iyi oynaması gerekiyor. Bu kadar basit. Anthony Gordon’ın hikayesi bu.”

Dele Alli hakkında Lampard: “Son birkaç gündür kamuoyuna açıklanan Dele’ye yönelik ilgi var. Bu bizim için perde arkasında kendimizi düşünmemiz gereken bir şey ve açıkçası Dele de bunu düşünmeli. Onun takımdan ayrılması için her şeyin doğru olması çok önemli.”

Sakatlıklar hakkında Frank Lampard: “Allan formda gözüküyor ve şu an için takımda yer alıyor. Onu oyuna uyumlu hale getirmeye çalışıyoruz, gerçekten iyi bir profesyonel. Oynamaya hazır. Doucoure muhtemelen bundan yaklaşık üç hafta sonra müsait olacak, onun durumunu takip ediyoruz.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/home